Korteriüürimine pesumasin

Marii 18.08.2020 11:51 (11 kuud tagasi)

Tere! Sõlmisin lepingu 2018 a. Ja ei pannud sinna sisse pesumasinat, kuna see oli eelmiste üürnike poolt sinna jäetud ja teavitasime üürnike, et seda lepingus ei ole ja kuumad selle karkiteevad siis ostavad uue. Tegid katki 2 x. Ja väitsid, et kuna see oli juba enne neid seal sees siis pean neile uue ostama. Olin selleks ajaks unustanud lepingu ära. Nüüd lepingu lõppedes selgus, et seda tõesti polnud sees. Kas mul on võimalik tagatisrahast see tasaarveldada kuna neid pesumasinas polnud lepingus.

J. 18.08.2020 12:21 (11 kuud tagasi)

Mida sa tahad tasaarveldada? Kas üürnikud võtsid lepingu lõppedes pesumasina kaasa?

Marii 18.08.2020 12:40 (11 kuud tagasi)

Tere! Nimelt pesumasin jäi. Lihtsalt pesumasinat ei ole ud lepingus ja nad nõudsid, et ma uue ostan kui vana katki läks. Tegelikult lubasin eelmise korteriüürniku sinna jäetud pesumasinat kasutada ja kui seeläbi läks pidid nemad ise uue ostan kuid nad keeldusid ja ma ostsin ise uue. Mille nad uuesti katki tegid kasuks tuli mul uus osta. Tegelikult pidid nad ise seda tegema oma raha eest. Kuna pesumasinat sees lepingus polnud. Kas või selle tasaarveldada tagatisrahast.

J. 19.08.2020 05:28 (11 kuud tagasi)

Tasaarvestada võib samaväärseid nõudeid, st et enne tasaarvestamist peab teisele poolele esitama kahju hüvitamise nõude. Kahju tekkimist peab vajadusel suutma tõendada. Nõudeid ei või tasaarvestada, kui teine pool esitab põhjendatud vastuväite. Kui üürnik lõhub tahtlikult või hooletu ümberkäimise tõttu üürileandjale kuuluva eseme, siis võib talt nõuda remondikulude hüvitamist või kui parandamine pole võimalik, siis samaväärse esemega asendamist või asendamiskulude hüvitamist. Vana ja kasutatud eseme eest päris uue eseme hinda küsida ei ole õigustatud. Iseasi kui see uus ese ka kohe ära lõhutakse. Sellest ei saanudki täpselt aru, kas lõhuti kaks korda vana pesumasin nagu esimeses postituses kirjas või osteti pärast vana katki minemist uus ja see lõhuti ka ära nagu on kirjas teises postituses. Kui kaks korda vana, siis võib-olla oli sellel juba enne mingi viga küljes ja seepärast eelmised üürnikud selle maha jätsidki. Kuna lepingus ei ole pesumasina seisukorda fikseeritud, siis on seda tagantjärele raske hinnata. Igatahes tuleb enne esitada viimastele üürnikele kahju hüvitamise nõue ja alles siis saab midagi tasaarvestama hakata. Üürnikel on õigus tagatisraha tagasi küsida, kui üürileandja ei ole kahe kuu jooksul peale lepingu lõpetamist omapoolset nõuet esitanud.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.