sama töö ja erinev tasu

Mari 28.03.2022 10:59 (1 aasta tagasi)

Küsimus niisugune. Meie firmas toimus palgatõus. Töötatakse kolmes vahetuses. Need, kes öösel ei tööta, saavad öötöölistest nüüd väiksemat tunnitasu . Öötöö tasustatakse lisaks 1.5 kordse tunnipalgaga.Nüüd on tekkinud olukord, kus päevasel ajal töötades saavad samal tasemel ja sama tööd tegevad töölised erinevat tunnitasu.Erinevus olevat selleks, et kõiki töölisi öösel töötama motiveerida.Samas, öötöö eest on ju eritasu 1,5 näol olemas. Kas see on õige ja õiglane?

noo 29.03.2022 07:37 (1 aasta tagasi)

Aqa kas sul on keelatud ka öösiti töötada ja suuremat tasu saada? Ebaõiglane oleks see siis, kui seda kallimat öötööd võimaldatakse ainult mõnedele valitutele. Kui seda pakutakse kõigile, siis on ju kõik õiglane.

Mari 30.03.2022 08:27 (1 aasta tagasi)

Point on selles, et tasu on erinev ka pävasel ajal töötades. Ootasin mõnda pädevamat kommentaari, mitte niisama targutamist.

noo 30.03.2022 12:55 (1 aasta tagasi)

point on selles, et kui tahad saada tõest vastust, siis räägi kohe kõikidest asjaoludest. Kui algul räägid ühte ja siis hakkad iga postitusega andmeid juurde tilgutama, siis ei saagi sa loota mingit tõest vastust. Ka mitte eriala tippspetsialistidelt. Aga vastus jääb endiseks, kui kõrgemat tasu saavad need, kes teevad tööd nii öösel kui päeval, ja seda võimalust on pakutud kõigile, siis mingit diskrimineerimist pole. Kui tasud on erinevad ainult päeval tööd tegevatel ja öötööst keelduvatel töötajatel, siis võib rääkida ebavõrdsest kohtlemisest.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.