KÜ juhatus ei vasta

gigu 1.06.2022 06:38 (6 kuud tagasi)

Tere. Olen esitanud KÜ juhatusele küsimuse, aga vastust ei midagi. MIda peaksin tegema, et nendelt vastuseid saada? Kas juhatuse liige on selline isik, kes peab vastama päringutele või mitte? Mis tema käitumist reguleerib?

J. 1.06.2022 10:38 (6 kuud tagasi)

Korteriomaniku õigust saada ühistu juhatuselt teavet on reguleeritud korteriomandi- ja korteriühistuseaduse §-s 45. Kui juhatus keeldub teabe andmisest, siis võib korteriomanik nõuda, et teabe saamise õiguspärasuse üle otsustaks üldkoosolek või esitada kahe nädala jooksul keeldumise saamisest kohtule avaldus juhatuse kohustamiseks talle teavet andma. Kui juhatus üldse ei vasta, siis tuleb kohtusse pöördumiseks oodata neli nädalat.

gigu 1.06.2022 19:41 (6 kuud tagasi)

Tänan. Kas palgatud haldurile kehtib ka sama reegel? Või on mingi muu seadus?

J. 2.06.2022 05:30 (6 kuud tagasi)

Oleneb sellest, mis roll halduril teie ühistus on. Kui teil on valitud füüsilistest isikutest koosnev juhatus ja selle kõrvale on teatud tööde tegemiseks palgatud ka haldur või ostetud teenus sisse haldusettevõttelt, siis teabekohustus on juhatusel. Kui teil juhatust ei ole ja selle asemel on valitsejaks haldusettevõte, siis on teabekohustus haldusettevõttel ehk valitsejal, kes täidab oma ülesandeid halduri kaudu.

2.06.2022 06:50 (6 kuud tagasi)

Huvi pärast küsin, et millal saatsid küsimuse juhatusele, mis vormis ja mis küsimuse? kü juhatusel kindlasti vastamiskohustus. Aga olles ka ise järele uhatuses, pommitatakse sind sageli täiesti asjassepuutumatute küsimustega. Sestap küsisingi, et. Mida ja millal küsisid:)

Rece 3.06.2022 11:54 (6 kuud tagasi)

Mida sa selle küsimusega tahad saada? Kas sa tahad öelda, et kuskil seadustes on olemas juhend, mis ütleb miistele teemadele peaks vastama või et kui juhatuse liige arvab et tegemist on tema arvates tobeda küsimusega - siis ei pea vastama päringule? Sellist asja pole. Või mida sa selle "vormi" kohta arvad? Et tavapostiga saabunud päringutele ei pea vastama? :)

noo 4.06.2022 13:18 (6 kuud tagasi)

no on ikka küll vorm oluline. Näiteks ma väidaks, et laupäeva hilisõhtul purjus peaga telefonis oma nõudmiste räuskamine küll ametlikuks nõudeks ei kvalifitseeru, või ka keset õue juhatuse liikmel nööbist kinni võttes oma nõudmiste esitamine. Saan eelnevast küsimusest täiesti aru. Rece pole ilmselt ise iialgi ühistu juhatusee kuulunud ega ole ka sealsete probleemidega kokku puutunud.

gigu 4.06.2022 13:33 (6 kuud tagasi)

e-maili teel täiesti viisakas vormis. Nüüd ootan kasutaja KÜ vastust juriidilisele küsimusele.gigu

Korteriomanik 13.07.2022 17:15 (4 kuud tagasi)

KÜ juhatamine on vabatahtlik, reeglina tasuta töö. Korteriomanikud arvavad, et neil on õigus nõuda vabatahtlikelt mingeid normide täitmisi ja kritiseerivad, samas tihti ise pole nõus juhatuses osalema. Seaduse silmis võib see õigus olla, aga inimlikult on see ebaküps käitumine.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.