öösel pesu pesemine

Eda 21.06.2022 14:34 (5 kuud tagasi)

Meil on kortermaja infostendile ilmunud keelav silt, et öösel pesumasina kasutamine on keelatud kuna tekitab tahtliku müra. Varem pole koosolekutle sellist teemat tõstatanud, kes konkreetselt selle keelu välja on pannud on ka tuvastamata. Isiklik kogemus et selline müra (oma masin või naabri oma) magamist segaks mul puudub, tuleb vahel ikka ette et kasutan öist odavamat elektrit. Kellel ja kuidas on õigus sellist keeldu kortermajas kehtestada?

MIhkel 22.06.2022 06:05 (5 kuud tagasi)

Korrakaitseseadus reguleerib seda, et häirimine ei tohi muus kohas kui avalik koht (kortermajas) toimuda ajavahemikus kella 22.00-st kuni 6.00-ni, puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni. Tõepoolest, päevasel ajal pesu pesemist ei loeta häirimiseks, küll aga öösel. Seega pole see üldse ühistu koosolekute teema. See kui teid ennast see ei häiri, ei tähenda et see ei võiks kedagi teist häirida. Selle seaduse järgimist kontrollib politsei.

Valdek 5.09.2022 14:33 (3 kuud tagasi)

Öösel pesupesemist ei loeta häirimiseks, samamoodi ei loeta 2 kuuse imiku nuttu häirimiseks. Need on korterelamu võlud ja valud ja ükski konstaabel ei tule sul öösel pesumasinat kinni keerama.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.