kinkimine alaealisele

uurin maad 24.06.2009 18:03 (15 aastat tagasi)

Kas keegi oskab öelda, kas saan oma kinnisvara kinkida alaealisele järeltulijale? Mida selleks vaja teha on?

Sunray 24.06.2009 19:03 (15 aastat tagasi)

Saad ikka, selleks on vaja notari juures aeg kinni panna, võtta kaasa kinnisvara omandamise aluseks olevad dokumendid, iseenda isikut tõendavad dokumendid ja Sulle peavad teada olema ka alaealise isikuandmed, kellele oma vara kinkima hakkad. Täpsemalt saad üle küsida, kui notari juurde aega kinni paned.

xxl 24.06.2009 21:27 (15 aastat tagasi)

Ei tee uut teemat aga küsimus. Kas alaealine kes omab läbi kinkelepingu näiteks kinnisvara - kas tema saab seda ediasti kinkida või müüa ? Või on nii, et ennem, kui ta 18 saab, ei saa enam midagi teha ? Ja küsimus lisaks, et kui alaealine ei ela 18nda eluaastani, kas ja mis sellisel juhul tema pärandist saab ... kuna eeldatavalt tal ju lapsi pole.

. 25.06.2009 07:10 (15 aastat tagasi)

Alla 18-aastane isik ei saa ise oma varaga tehinguid teha. Tema eest teeb tehinguid tema eestkostja, kelleks on tõenäoliselt tema vanemad, või siis kohtu poolt määratud eestkostjad. Eestkostjad vajavad alaelaise varaga tehingu tegemiseks eestkosteasutuse ehk kohaliku omavalitsuse nõusolekut. Kui isik on saanud 18, võib ta oma varaga teha mida iganes talle pähe tuleb. Kui alaelaine sureb, siis temale kuulunud vara on pärandvara ning kuulub pärimisele pärimisseaduse põhimõtete kohaselt. Pärimiseadus ütleb, et isiku I jrk pärijad on tema alanejad sugulased. Kui ole ühtegi alanejat sugulast on isiku pärijateks II jrk pärijad, ehk pärandaja vanemad ning nende alanejad sugulased. Seega kui sureb isik, kellel pole lapsi, siis järelikult pärivad tema vara tema vanemad, kui üks või mõlemad vanemad on surnud, siis tema öed-vennad.

juura.wordpress.com 25.06.2009 16:08 (15 aastat tagasi)

Perekonnaseaduse § 100 - Keelatud tehingud (1) Vanem ei või teha tehingut lapsega, välja arvatud juhul, kui tehingust ei teki lapsele tsiviilkohustusi. (2) Vanem ei või lapse nimel teha tehingut oma abikaasa, alanejate ja ülenejate sugulaste ja õdede ja vendadega. (3) Vanem ei või esindada last vaidlustes iseenda ja käesoleva paragrahvi 2. lõikes nimetatud isikutega. Sel juhul esindab last eestkosteasutus. Justiitsministeeriumi tõlgenduse järgi on kinkelepingu sõlmimine vanema ja lapse vahel lubatav, kui sellega ei nähta ette lapse jaoks koormisi ega kohustusi. Kinkelepingu sõlmimise lubatavus oleneb järelikult, kuidas tõlgendada PerS § 100 lõikes 1 sisalduvat "tsiviilkohustuse" mõistet.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.