kas isalt saab võtta ära vanema õigusi? - juura.ee

kas isalt saab võtta ära vanema õigusi?

maali 9.10.2009 17:56 (15 aastat tagasi)

Lapse isa on tõenäoliselt ikkagi patoloogiline hull,sest nii kui segi joob läheb emae kallale ja ikka konkreetselt näkku peksab. On kutustud ka politsei ja ema n teinud avaduse selle kohta,et selline okod on. Tahaks teada,et kas sellise asja tagajärjel on võimalik tema emalka avauds, et see isa jääks oma vanema õigustest ilma,et ei pekas selle inimesega enam iial tegemist tegema, see pole ju normaalne ,kui peab peksa saama ja mtte miski ei mõju talle.

PEREKONNASEADUS 9.10.2009 18:04 (15 aastat tagasi)

§ 54. Vanema õiguste äravõtmine (1) Ühe vanema, eestkostja või eestkosteasutuse nõudel võib kohus vanema õigused ära võtta, kui vanem: 1) alkohoolsete jookide, narkootiliste või muude uimastava toimega ainete kuritarvitamise tõttu või muul põhjusel, mida kohus ei loe mõjuvaks, ei täida oma kohustusi lapse kasvatamisel ja tema eest hoolitsemisel või 2) kuritarvitab vanema õigusi või 3) kohtleb last julmalt või 4) avaldab muul viisil lapsele kahjulikku mõju või 5) ei ole kasvatusasutuses viibiva lapse kasvatamises mõjuvate põhjusteta osalenud aasta jooksul. (2) Vanema õiguste äravõtmise nõude läbivaatamisel kaasab kohus protsessi eestkosteasutuse arvamuse andmiseks. (3) Vanema õiguste äravõtmisel teeb kohus otsuse sellelt vanemalt lapse äravõtmise kohta. (4) Kui vanemalt vanema õiguste äravõtmisel jääb laps ilma vanemlikust hoolitsusest, korraldab lapse elu eestkosteasutus. (5) Vanema õiguste äravõtmise kohtuotsuse ärakirja saadab kohus 10 päeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest perekonnaseisuasutusele, kus lapse sünniakt asub, ja kasvatusasutusele, kus laps asub. § 55. Vanema õiguste äravõtmise tagajärjed (1) Isik, kellelt on ära võetud vanema õigused, kaotab lapse suhtes kõik õigused. (2) Eestkosteasutus võib lubada isikule, kellelt on ära võetud vanema õigused, kokkusaamist lapsega, kui see ei avalda lapsele kahjulikku mõju. (3) Vanema õiguste äravõtmine ei vabasta vanemat lapse ülalpidamiskohustusest. § 56. Vanema õiguste taastamine (1) Isiku nõudel, kellelt vanema õigused on ära võetud, võib kohus vanema õigused lapse suhtes taastada, kui see isik on oma eluviisi parandanud ning soovib ja suudab vanema õigusi nõuetekohaselt täita. (2) Vanema õiguste taastamise asja läbivaatamisel kaasab kohus protsessi eestkosteasutuse arvamuse andmiseks. (3) Vanema õigusi ei taastata, kui laps on lapsendatud. (4) Vanema õiguste taastamise kohtuotsuse ärakirja saadab kohus 10 päeva jooksul kohtuotsuse jõustumisest perekonnaseisuasutusele, kus lapse sünniakt asub, ja kasvatusasutusele, kus laps asub.

Chi 12.10.2009 17:15 (15 aastat tagasi)

Üldiselt vaadatakse ohtlikkust lapse elule ja tervisele, kui seda oleks võimalik tõestada, siis lihtsam vanemlike õiguste äravõtmine. Selline teema oli just aktuaalne ühes Eesti Päevalehe artikklis, kus oli juttu sellest, et kohus lähtub enamuses siiski ohtlikkusest lapsele. Kuid mina siiski annaksin hagi kohtusse, kuid vajalik oleksid kindlalt ema peksmise tõestus nt kui on kutsutud politsei, siis sellekohased tõendid või traumapunktist tervisekahjustuste kohane tõend. Ühendust võiks võtta kindlalt ka piirkondliku Lastekaitse asutusega, nemad oskavad nõu anda juba praktikalt lähtuvalt. Edu!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.