info kustutamine google puhvrist

kuugel 1.12.2009 16:21 (15 aastat tagasi)

Kui mingi info on netist küll maha võetud aga google bufferdatud lehtedel ikka üleval siis kas saab kuidagi nõuda/taotleda, et see bufferdatud leht ka kustutatakse? Oli minu nimi kunagise tööandjaga seoses avaldatud, kui võlglane aga tegelikult ei olnud mina selleest vastutav. Netist võeti info maha aga googeldades on see ikka saadaval sel kujul nagu mina oleksin võlglane. Tänan.

z 2.12.2009 14:06 (15 aastat tagasi)

mind huvitab sama teema. kui kaua on üleval googeldades info, sest tegelikult on see vastuolus EV Põhiseaduse prg.-ga 12, 17, 26.Seda siis kommentaaride osas eeskätt.

kookle 2.12.2009 14:48 (15 aastat tagasi)

Lühike vastus on EI. Google muideks kasutab ka väg paljude interneti operaatorite bufreid, millistesse tema poolt tehakse lihtsalt päringuid. Sellega paraku on jah kahjuks nii et kui sinna juba oled sattunud siis seal ka sa oled. Tõsi küll, kui see leht kus selline info üleval oli kinni panna kõige täiega (ei piisa ainult info kustutamisest sealt) siis mingi aja jooksul kui see google-i jaoks passiivne on, kaob see ka puhvritest (vist miski 3-5 aasta möödudes) TO: Z Mine räägi EV põhiseadusest google-le (firmale millises kulub peldiku paberilegi rohkem raha kui EV eelarve)

xxl 2.12.2009 20:24 (15 aastat tagasi)

"kookle" ütles juba kõik ära. Mis sa teha saad on tekida enda kohta infomüra. Et see mis seal nö esilehel on, sinu nimega kaoks kuhugi soppi. See vajab väga palju vaeva. Tuleb hakata blogisid pidama - kasvõi populaarsematesse blogisaitidesse kopi paste meetodiga kasvõi mingit suva teksti. Luuletusi näiteks :) Parem kui see on inglise keeles. Oma nime alt muidugi. Siis teha linked-in jms sarnastesse saitidesse oma nimega kontosid. Pool aastakest näed vaeva ja sinu praegune artikkel võib juba nö. google 10dale lehe nihkuda mida keegi ei viitsi eriti vaadata ... Kuigi jah, see kõik vajab tööd ja vaeva.

Stahl 16.01.2010 22:18 (15 aastat tagasi)

Päris nii siiski ei ole. Mul üks tuttav tegi minu kohta selle "reformierakonna reklaamikampaania" jura, mis siin vahepeal levis. Seepeale saatsin e-maili, palvega see ära kustutada. Googli puhvrisse jäi see muidugi alles, aga saatsin googli webmasterile kirja ja see eemaldati igatahes ning googli otsingust seda enam ei leia. Siitkaudu saab päringu teha: http://www.google.com/support/websearch/bin/answer.py?answer=9109 Seega peab enne informatsiooni kandva lehe kustutama ning siis googlile kiri. Kui infolehte ära ei kustutata, siis ei saa google ka midagi teha. Kui info on aga mitmel lehel olemas (nt. erinevates uudisteportaalides vms), siis võib muidugi asi keerulisem olla, sest need ei taha eriti oma arhiive kustutada ja siis ei jäägi midagi muud ilmselt üle kui siin eelnevalt toodud lahendus infomüra tekitamine.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.