tasu Eesti Energia kasuks seatava maa servituudi eest

Lune 17.01.2010 21:31 (15 aastat tagasi)

Eesti Energia tegi ettepaneku seada eluaegne servituut ühele osale minu maast, et sinna rajada alajaam. Tasust pole esitatud dokumentides sõnagi. No põhimõtteliselt pole see maalapike ka nii suur, kuigi maamaksu maksan ju ikkagi mina. Kuid küsimus hoopis selles, et minu teises kohas asuvale kinnistule oleks vaja saada Eesti Energia käest uus liitumine koos seadmete paigaldusega. Olen küsinud hinnapakkumist - summaks on umbes 20 000.- Kas notaris servituudi seadmisel võin seada tingimuseks selle, et EE teostab mulle vajalikud tööd oma kuludega või nõuda mingit summat või allahindlust. Seda siis tingimusel, et ülejäänud "eluaja" nende käest servituude eest tasu ei küsi. Kas nad üldse lähevad koostööle või ei tasugi midagi? Uurin lihtsalt maad, tore kui keegi oskaks arvamust avaldada?

. 18.01.2010 08:03 (15 aastat tagasi)

Seda küsi konkreetselt Eesti Energia käest - ainult nemad ju teavad, millega nad nõus on ja millega mitte. Kas ühte või teist asja saab või ei saa lepingus kokku leppida oskab sulle kõige paremini öelda notar. Notari konsultatsioonid on tasuta! Seega haka suhtlema - kindlasti on ju Eesti Energia saadetud dokumentides ka mõned kontaktandmed - võta nendega ühendust ja küsi ning esita ka omapoolsed mõted/nägemus. Ja samal ajal saad ka vabalt valitud notariga ühendust võtta ja konsultatsiooni minna.

Riukalik Jurist 18.01.2010 09:37 (15 aastat tagasi)

Üsna tüüpiline käitumine EE poolt. Viimasel ajal on neil n.ö. vesi ahjus, sest loomulikult ei ole nad oma ülbuses kaasanud planeeringu koostamisel reeglina maaomanikke, nüüd on aga vaja nõusolekut. Minu soovitus on kindlasti nõuda ühekordset kompensatsiooni, mingil juhul ärge lubage midagi enda maale niisama ehitada. Servituudi eest on tasu umbes suurusjärgus 10-20 krooni aastas (NB! tõepoolest KÜMME või KAKSKÜMMEND). Kindlast tuleb notariaalses lepingus sätestada EE-le võimalikult detailselt kohustus peale ehitustegevuse lõppu taastada teede algne olukord. On piisavalt näiteid kus tee songitakse üles ja pärast seda loomulikult keegi korda ei tee. Samuti tuleb Teile makstav ühekordne kompensatsioon sätestada selles samas sõlmitavas notariaalses lepingus, ärge uskuge EE lubadusi see lihtsalt hiljem kompenseerida. Oleneb muidugi konkreetsest olukorrast, aga nõutavad summad alajaama puhul peaksid jääma kindlasti 10 000 krooni ja rohkem. Mis puutub EE ähvardustesse (ja sellega alustavad nad kohe kui Te ei nõustu) sundvalduse seadmisse, siis ärge andke selles osas järele. Sundvalduse seadmine pole sugugi nii lihtne ja on vaidlustatav. riukalikjurist@yahoo.com

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.