pangalaen

Älis 7.02.2010 17:59 (15 aastat tagasi)

Abielu ajal ostetud majaosa ja korter. Üks laen minu (majaosa, kus elab eksmees), teine eksmehe nimel. Hetkel maksan olude sunnil mõlemat laenu, sest vastasel juhul jääksin oma kodust ilma. Kas mul on võimalus siiani makstud eksmehe laenu summad kohtu kaudu tagasi nõuda? Või peaksin nõudma varade jagamist kohtu kaudu? Kuidas käituda?

Riukalik Jurist 7.02.2010 18:42 (15 aastat tagasi)

Kõigepealt tuleks ühisvara jagamise peale mõelda. Selle käigus võib korda ajada ka enam makstud summade küsimuse. riukalikjurist@yahoo.com

Älis 7.02.2010 18:48 (15 aastat tagasi)

Ühisvara jagamine pole vist eriti odav ettevõtmine?

Riukalik Jurist 8.02.2010 00:41 (15 aastat tagasi)

Samas võib olla majanduslikust aspektist lähtudes veelgi halvem variant ühisvara mitte jagada. Alati ei pea kohtusse minema, tihti piisab ka lihtsalt läbirääkimistest teise poolega. riukalikjurist@yahoo.com

Älis 8.02.2010 10:16 (15 aastat tagasi)

Aga kui laenuvõtja oma kohustustest kinni ei pea. Ükskõik kas tahtlikult või olude sunnil. Kas kohtus võib panna paika ka kohustuste täitmise panga ees?

Pälis 8.02.2010 10:47 (15 aastat tagasi)

Jah, aga selleks peab esmalt võlg tekkima, et laenuandja saaks võlgniku kohtusse kaevata. Ja kui juba võlg on tekkinud ja laenuandja laenusaaja kohtusse kaevab, ütleb laenuandja laenulepingu ülesse ja nõuab kogu võlgnetava summa tagasi maksmist. Kui kohus laenuandja nõude rahuldab ja laenusaaja seda vabatahtlikult ei täida, siis pöördub laenuandja kohtutäituri poole, kes hakkab võlga nö väevõimuga sisse nõudma. See tähendab võlgniku vara, sh ka kinnisvara realiseerimist. Lisaks põhinõudele peab võlginik siis tasuma ka kohtutäituri tasu (võlg suureneb seetõttu veelgi). Ja nagu ise kirjutasid, praegu oled sina lihtsalt mõlemad kohustused täitnud, et võlga ei tekiks ja et sa oma kodust ilma ei jääks. Seega pole ka pangal mingit alust su eksi kohtusse kaevata. Kuna sina pole antud juhul lepingu pool, siis lihtsalt niisama ei saa sa ka kohtusse pöörduda. Ja pealegi, miks küll inimesed arvavad, et kohus on üks jube vahva koht? Katsu oma asjad ikka niisama eksiga ära klaarida. Alusta sellest, et teed omale olukorra selgeks - paned kasvõi paberile, mis täpselt on teie ühisvara (ühisvaraks on lisaks suure väärtusega asjadele nagu kinnistud ja korteriomandid ka muud asjad - sõidukid, aktsiad, osakud, mööbel, kodutehnika, potid pannid jms), millised on teie kohustused (laenud), siis vaata mis ajast oled sina laenusid maksnud jne jne. Ja selle kõige põhjal mõtlegi välja, kuidas sina tahaksid ühisvara jagada. Tee oma ettepanekud oma eksile. Kuula ära tema soovid ja ettepanekud ja kui jõuate kokkuleppele, jagagegi ühisvara. Kui on kinnisvara, siis selle jagamise kokkulepe peab olema notari poolt tõestatud. Vastavalt sellele, mis on vara väärtus, tuleb maksta ka notaritasu (ei, see ei ole protsent vara väärtusest) - võta ühendust lähima notaribüooga - kui ütled neile, mis on jagatava vara väärtus, ütlevad nemad ka kui palju selle jagamine maksma läheb. Muude asjade jagamise kohta saate eksiga sõlmida lihtkirjaliku jagamise lepingu. Pangalaenude osas peate tahes-tahtmata suhtlema paralleelselt ka oma laenuhalduriga. Alles siis, kui kohe mitte kuidagi omavahel vara jagamise osas kokkuleppele ei saa, tuleb vara jagamiseks pöörduda kohtusse. Kohtus vaidlemine on alati kallim ja aeganõudvam kui omavahel kokkuleppele jõudmine.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.