võlatunnistusele vabatahtlik-sunniviisiliselt antud allkiri

Mures 2.03.2010 19:33 (15 aastat tagasi)

Pikalt oli planeeritud tööjuures mind saata välismaale koolitusele ja saadeti. Lasti mul ära tellida lennupiletid, maksti koolituse eest ära ja siis päev enne väljalendu pandi äkki faktiette, et pean nüüd alla kirjutama ka kulude hüvitamiseks lepingule.Enne ei olnud ühegi kohaliku koolitusega mingit lepingut olnud ja ma ei osanud ka midagi sellist seekord oodata. Eelmine õhtu enne hommikust lendu pandi maha istuma ja öeldi, et pean alla kirjutama ja ilma ei saa minna. Pandi sundolukorda kus jättes alla kirjutamata oleks firma kandnud rahalist kahju juba makstud asjade eest ja oleks töösuhe sealsamas lõplikult rikutud. Aga seal vastu tahtmist alla kirjutades pidin võtma endale hüvituskohustuse kui firmast lahkun või leping lõpetatakse. Nüüd on firmas olukord paljudel põhjustel halb ja tahaks varsti ära tulla. Kas on mingi võimalus seda lepingut vaidlustada kuna allakirjutamise asjaolud olid sellised nagu kirjeldasin. Täpsustan, et see leping on u 1a tagasi tehtud, kui see tähtis on.

Riukalik Jurist 2.03.2010 20:24 (15 aastat tagasi)

Mis seal ikka vaidlustada? Esiteks ei ole sul hetkel ju veel üldse mingit probleemi, sest keegi pole Sinu vastu mingit nõuet esitanud. Nagu ütlev eesti vanasõna (vist Torma?): tark ei torma! Nii et võta asja rahulikult, niisama ei saa keegi Sinult midagi sisse nõuda, selleks tuleb pöörduda nõudjal kohtusse. Kas ta sinna pöördub või mitte, on juba tema teha.

- 2.03.2010 20:30 (15 aastat tagasi)

Kus sa nii kaua olid? Mis sinul sellest , kas firma kannatab kahju või mitte, oleksid pidanud kohe ütlema tööandjale, et TLS kohaselt peabki koolitust andma tööandja, ja SAMAS kohe nõudma töölepingu lisa , milles määratakse ära töövõtja hüvituskohustus koolituste osas, tavaliselt on see 6 kuud. Ehk siis kui oled kauem firmas tööl kui 6 kuud siis ei pea koolitust hüvitama. Nüüd pole midagi sul teha,kui ainult maksma, sest aasta on juba möödas!!!!

Mures 2.03.2010 20:55 (15 aastat tagasi)

Riukalik, esiteks saaks tööandja lõpparvest raha kinni pidada ja ülevalolevatest puhkuserahadest samuti. Edasise väljanõudmiseks jah kohus ainult võimalik ja sinna vaevalt pöörduma hakatakse. Aga olen ise nõus küll kohtusse pöörduma kui oleks mingi võimalus eeltoodud asjaoludel reaalselt seda lepingut vaidlustada. Enne ei vaidlustanud sest ei saanud ju töösuhet rikkuda ja ei olnud ka lahkumisplaani. Nüüd aga on lahkumisplaan tekkinud firma sisepõhjustest tulenevalt.

Riukalik Jurist 2.03.2010 20:59 (15 aastat tagasi)

Lõpparvest midagi kinni pidada ei saa juhul kui sa ise nõus ei ole. Kohtusse reeglina selliste nõuetega ei mida, sest võimalus sealt positiivne otsus saada on enam kui kahtlane. Kui sulle lõpparvet korrektselt välja ei maksta, siis mine töövaidluskomisjoni, seal peab juba tööandja hakkama seletama, et teil oli selline tore leping.

Mures 2.03.2010 21:04 (15 aastat tagasi)

Suur tänu! Siis on asi igati lihtsam mulle.

saab 2.03.2010 23:26 (15 aastat tagasi)

tööandja saab pöörduda kohtusse, kui osapooled on allkirjastanud lepingu ja 1pole seda täitnud. Tööandjal on vägagi õigus vastavalt lepingule saada oma raha kätte. Kõik oleneb summast ja tööandjast, kaotaja maksab ju kinni kõik kohtu ja hageja advokaadi kulud.Tööandjal on kindel võit. Kardan, et sa ei põhjenda ära, et allkirjastasid lepingu tööandja "jõul".

ka huvitab 3.03.2010 17:10 (15 aastat tagasi)

oot, aga kas selline leping kehtib siis "igavesest ajast igavesti"? Keegi kirjutas siin 6 kuust, äkki see ongi normaalne ja tavaline ja keegi ei arvagi, et peaks näiteks 5 aastat hiljem ka hakkama seda koolitust kinni maksma.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.