pärija

tairi 24.02.2004 11:00 (21 aastat tagasi)

soovin astuda üles pärijana peale isa surma kes oli teist korda abielus ja teise abikaasaga neil oma vahel lapsi ei olnud.tean et nad ostsid kokku maad ja metsa ja ehitasid ka maja,kuid kõik vara on tema teise naise nimel.mul oli ka vend kuid tema sai õnnetuses surma isa on ka juba maamullas raske haiguse tagajärjel.tema naine väidab,et mul pole midagi saada,sest isa oli team ülalpeetav paberita järgi aga isa oli siis ise täie tervise ja mõistuse juures kuid naine kavaldas ta üle ja kirjutas kõik vara oma nimele.kas mul on mingeid võimalusi saada pärijaks?????TÄNX.

hn 24.02.2004 11:51 (21 aastat tagasi)

see, kas isa oli ülalpeetav või mitte, ei oma tähtsust. ka juhul kui su isal ja ta uuel abikaasal ei olnud abieluvaralepingut, ei tähenda see midagi, et vara on "naise nimel". abielu ajal omandatud vara on ühisvara ja pool sellest kuulub kummalegi abikaasale sõltumata sellest kumma nimele ta registrites kantudon vms. eeldusel siis et abieluvaralepingut ei ole. juhul kui saoled ainus laps, läheb isa pärandvara sinu ja su isa uue naise vahel võrdselt pärimisele. nii et pöördu aga pärandi vastuvõtust teatamiseks ja pärimisõiguse tunnistuse saamiseksnotari poole. eks seal sõltub ka vara õiguslik staatusja võimalike ebieluvaralepingute ja testamentide olemasolu. samuti onnotar sind kohustatud konsulteerima kõigis pärimisega seotud küsimustest. sellises segases olukorras soovitan sul pärandvara kindlasti inventuuriga vastu võtta

tairi 24.02.2004 12:18 (21 aastat tagasi)

tänud hn.sellise positiivse vastuse üle aga ma ise ka uurinud seda aga alati nii kõhklev ei tea kas ikka tasub jne. mida see inventuur siis tähendab???ma nii võhik selles suhtes.

tairi 24.02.2004 12:22 (21 aastat tagasi)

isa teine naine rääkis veel millestki paberist mis neil isaga onavahel tehtud jea seal kirjas etisa oma lastele ei päranda midagi,aga mu hing ei taha seda uskuda ja kui ongi see kas mängib rolli kui on nt.ametivõimude poolt kinnitatud????

suur 25.02.2004 09:20 (21 aastat tagasi)

Kui teie isa on tõepoolest koostanud testamendi ja oma vara kõik oma abikaasale pärandanud,ei saa teie sinna midagi teha.Te võite selle vaidlustada,aga see ei muuda asja. Ja kui ta on veel kinnitatud ametivõimude poolt seega notariaalselt,kuulub kõik vara sellele,kellele see on tehtud. Kui te oleksite abikaasa,saaksite 1/4 sundosa ikkagi,aga kuna olete teise astme pärija,ei kuulu midagi testamendi olemasolul teile.

s 25.02.2004 09:30 (21 aastat tagasi)

Abikaasa on esimese astme pärija ja lapsed ükskõik mitmedast abielust on alles teise astme pärijad. Kui abikaasa elab,ei lähe midagi jagamisele minu teada küll teise astme pärijate vahel vaid abikaasa pärib kõik.Kui aga abikaasa ka sureb,siis alles läheb pool sellest mehe lastele ja pool siis tema pärijatele. Soovitan seda asja põhjalikult uurida,kuid kaldun arvama,et niikaua kui tema abikaasa elab,ei ole teil selle oma osa peale õigis. Ja ka selline variant on,et mitte mingil juhul ei saa te sellest osast poolt endale,sest poole teie isa varast päriks abikaasa ja teil jääb õigus ainult sellele isa varast poolele. Väga segane jutt tuli,aga kindel on see,et jagamisel kuulub kolmveerand abikaasale koguvarast ja veerand teile.

hn 25.02.2004 12:13 (21 aastat tagasi)

s - selle asemel, et siin täiesti vale õigusteavet jagada, mine tee kasvõi kordki www.riigiteataja.ee lahti ja lase silmad üle juba aastaid kehtiva pärimisseaduse. tee endale seadusjärgsete pärijate järjekorrad ja abikaasade pärimisõiguse alused selgeks, mitte ära lahmi siin suvaliselt. nagunii on siin väga raske nõu anda, kuna alginfot on nii vähe ja palju tuleb ise tuletada. aga kui sinusgune tuleb oma täiesti valede seisukohtadega ka veel välja, siis ... kohutav. soovitan sul endal "seda asja põhjalikult uurida". tairi - kõigeparem sulle endale on, kui sa pöördud ikkagi otse notari poole, sealt saad teada, mis "paberid" olemas on ja kuidas pärandvaraga lood on. ka inventuuri olemust selgitab sulle notarise. kõige lühidamalton inventuur vajalik selleks, et kui sa pärid positiivset varaületavad kohustused siis sa ei vastuta nende kohustusteeest enam oma varaga, vaid vastutad vaid pärandvara ulatuses.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.