osaühingu osaluse müük

kris 10.06.2010 22:18 (14 aastat tagasi)

Kes oskab nõu anda või kasulikke linke juhatada, millega tuleb arvestada osaühingu osa müümisel? Milline on konkreetne vastutus enne või pärast müüki, kui osad on omandatud pärimise teel (varem oli ainuomanik ja ainus juhatuse liige), ettevõttel puudub juhatus, võlgu ja kohustusi ei ole. Asi keerulisem, sest ühe osaku omanik ka alaealine, ilmselt vajalik ka KOV nõusolek. Kõik vajalikud kontaktid teretulnud o:) ja millist hinda peaks/võiks üldse küsida?

Tõnis 11.06.2010 00:00 (14 aastat tagasi)

Ega konkreetsele probleemile mingeid portaale ei ole, mis sulle rohkem nõu annaksid. Vastutus on tavapärane, kui oled osad vastu võtnud ilma inventuurisoodustuseta, mis tähendab, et pärandaja vara on Sinu vara osa. Kui ühingul peaksid võlad olema, vastutad oma varaga ka. Samas saad ka hiljem inventuurisoodustust nõuda. KOV nõusolekut on vaja jah. Hind oleneb ettevõtte väärtusest.

kris 11.06.2010 20:02 (14 aastat tagasi)

Tänud abi eest, Tõnis. Kuid mida täpsemalt inventuurisoodustus tähendab? Ei leidnud selle kohta infot, kas see on samaväärne pärandvara inventuuriga. Viisin selle ise läbi tol ajal, tulemuseks oli, et puudub igasugune raamatupidamine ja paberimajandus, kuid samas ei ole ca 2 aasta jooksul esitatud ka mingeid nõudeid, ega välja ujunud kohustusi, kuid paraku ei ole ka mingit vara ehk teisisõnu tegemist tühja kestaga, millele rakendust samuti ei oska leida. Kas see vastutus ei ole piiratud siiski osaluse suurusega? Juhatuse liige ei ole ise seal olnud ja olen aru saanud selliselt, et juhatuse liikme kohustused on ju oma olemuselt konkreetse isikuga seotud ja pärimisega see vastutus üle kanduda ei saa. Ainult siis kui ta oleks midagi korralikult kokku keeranud ja see ka tagantjärele tõendamist leiab, et on sellega OÜ-le kahju tekitanud, peaks pärandvara arvelt nõuded rahuldama.Palun anna märku kui olen õigel teel ...

k 11.06.2010 20:16 (14 aastat tagasi)

Soovitaks uurida uut 01.07.2010 kehtima hakkavat perekonnaseadust. Seal kaob KOV nõusolek ära ja teatud tehinguteks on vaja kohtu luba. Muidu toimub osa müük tavapärasel viisil. Müüja ja ostja notariaalne leping jne.. Kui küsimus vastutuse osas võiks pöörduda notari poole, kes selgitab, mil määral vastutus jääb. Muidu kui siiani nõudeid pole esitatud jms ei tohiks ka väga probleemi olla.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.