ühisvara jagamine - kohtu kaudu või notariaalse kokkuleppega?

Kristina 4.08.2010 13:26 (14 aastat tagasi)

abikaasaga oleme elanud sisuliselt lahus 1,5 aastat, abikaasa viibis välismaal. Lahutuse üheks põhjuseks on lähisuhtevägivald. Eestisse tagasi kolides kolisin ise lapsega välja (sisuliselt kolmeaastane) pangalaenuga seotatud korterist, kus ühiselt tegime remondi jms. Ühiselt on ka auto ostetud. Nüüd on lapse isal suhtumine et mina sain lapse ja tema muu vara. Väljakolimise järel vahetas kohe lukud, oma sinnajäänud asjadele (võtsin sisulsielt enda ja lapse isiklikud asjad - riided, mänguasjad ja 1 mööblieseme) on ligipääs vaid tema nõusolekul. Samas mis puutub lauhutst ja ühisvara jagamist on tabu teema. E-kirju jms ignoreeritakse. Samas läheb ta, nagu selgus, lähiajal jälle pikemaks ajaks välismaale (teadustöö jms). Enda enamik sääste jms läks uue elukoha soetamise peale, vanasse elamisse jäämist ei tahnutd ning abikaasa poleks ka ise sealt ära läinud. Seega ainus võimalus lahkuminekuks oli ise väljakolida. Õige kiiremja kergem variant oleks perekonnaseisuametis aeg kirja panna, mehele öelda, ole kohal ning loobuda yhisvarast. Samas tundub see natukene ebaõiglane. Eriti arvestades, et olen kooselu ajal ka last üksidna kasvatanud ja mees seljatagust kindlsutanud. Ise eelistaks kohtuvälist lahendit notariaalse lepinguga mille alusel abikaasa, kes haldab ühisvara ainuisikuliselt, hüvitab mingi mõistliku summa. suulised kokkulepped ei ole arvestatav variant. Eesmärgiks pole lahutuse arvel rikastuda, lihtsalt ebaõiglane tundub kõik mehele jätta. Summa võiks vähemalt väljakolimisega seotud kuludki katta. MIlline oleks kõige mõistlikum variant? KUna mees viibib tihti välismaal jääks ka kohtuasi venima jne. (?) Lapse elatisrahad sai mingil viisil kokkulepitud, esialgu on leppest kinnipeetud (maksmise osas, kuigi mitte 100% summas, aga mitte nii drastiliselt, et kohtusse minna)

šaakal 4.08.2010 19:10 (14 aastat tagasi)

Kuna tema poolne suhtumine on suhteliselt afferistlik ja suuremat õlga sul tast olnud pole siis paku talle ultimaatum, kas not kokkulepe ja 100 000 peo peale lähiajal või siis kohtusse ja vara pooleks. seda summat võix muidugi suurendada, 100 k on liiga vähe. Kohtuasi hakkab venima tõepoolest, aga sel juhul on ka tema kahjud suuremad.

W 6.08.2010 13:06 (14 aastat tagasi)

väga lihtne vastus - kui mõlemapoolne tahe on kokkuleppe sõlmimiseks olemas, saab "asjaga ühele poole" notariaalse lepingu sõlmimisega, kui ei, siis ei jäägi muud üle, kui kohtu poole pöörduda. Kokkuleppe sisu ei ole sul mõtet siin küll arutama hakata - oma tahtmise saamiseks pead mehe nõusse saama. Vabandan samuti, aga hetkel peaks su jutt pigem Delfi naistekas olema

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.