koduse testamendi vaidlustamine

Mina 5.08.2010 14:48 (14 aastat tagasi)

Selline probleem, et vanaisa suri mõned kuud tagasi, kuid alles nüüd ilmus nn. kodune testament, mis on 2-e tunnistaja juuresolekul kirjutatud. Kogu tekst on vanaisa ühe tütre poolt kirjutatud ja allkiri ei ole samuti tema (vanaisa) pandud, sest ta oli sel ajal juba teovõimetu ja ei saanud paraku oma tegudest enam aru. Testamendis on öeldud, et jätab kogu oma vara naisele (vanaemale), kuid probleem on selles, et see ei oleks mitte iialgi olnud vanaisa soov. Ta tahtis, et vanaema ja 2 tütart saaksid kõik võrdsed osad, aga kuna 1 tütardest ja vanaema on nii kavalad, siis kasutasid vanaisa teovõimetust ära. Vanaema ja üks tütardest saavad omavahel hästi läbi, kuid vihkavad teist tütart ja sellepärast kogu see pull tehtigi. Nüüd tehakse tõenäoliselt kogu vara ilmselt selle kavala tütre nimele ja teine tütar võib suu puhtaks pühkida? Vanaisa oli testamendi tegemise ajal teovõimetu ja teda käisid kodus hooldamas hooldusõed. Kas nende tunnistustest oleks abi? Või kuidas oleks kõige parem vanaisa teovõimetust tunnistada? Vähemalt 1 testamendi tegemise tunnistajatest on nö. kasusaaja ja ei ole seadusega kooskõlas, sest ta on selle kavala tütre elukaaslane, aga nad pole abielus. Kuidas oleks seda kõige lihtsam tõestada, et isik ei ole erapooletu. Millest alustada testamendi vaidlustamist? Kas pöörduda kohtusse? Kas võtta ka advokaat? Palun häid nõuandeid.

mvh 5.08.2010 17:17 (14 aastat tagasi)

Kui Teil on alust arvata, et vanaisa allkirja on võltsitud, võite teha avalduse politseisse, sest sel juhul on tegemist kriminaalkuriteoga. Kui aga allkiri on ehtne ja küsimus on vanaisa teovõimes, siis vaidlustage testament kohtus. Kui testament tühistatakse ja teist testamenti ei ole, toimub seadusjärgne pärimine. Pärijad on abikaasa ja lapsed. Kui vanaisal oli ühisvara, siis on pool sellest nagunii vanaema oma ja ülejäänud poole pärite kolme peale. Seega vaadake vaidlustamist ka otstarbekuse seisukohast.

šaakal 5.08.2010 17:21 (14 aastat tagasi)

Soovitan esmalt minna notari büroosse ja seal nõustamiseks aeg kinni panna. 1. Kust sa võtad et teovõimetu. Seaduses on olemas piiratud teovõimeline isik mitte teovõimettu. Kas on määratud eestkostja? ilmselt mitte, aga see selleks. Tunnistaja kinnitab oma allkirjaga, et testaator on testamendile ise alla kirjutanud ning et nende arusaamise kohaselt on testaator teo- ja otsustusvõimeline;Tunnistajad peavad olema teovõimelised. See tunnistaja tundub sulle küll kasu saajana kuid ta peaks olema abikaasa et seaduse keeldu rikuks. 2. kas taotleda, et testament on tühine sest oli piiratud teovõimega mida tunnistavad hooldusõed või tühine sest testament on tehtud seaduse keeldu rikkudes, mis puudutavad vormi nõudeid (allkiri ja tunnistajad), kuid isiku teovõimelisust tunnistavad 2 isikut. 3. vaata ka kuupäeva millal testament on tehtud. Kodune testament kaotab kehtivuse, kui selle tegemise päevast on möödunud kuus kuud ja testaator sel ajal elab.

mh 11.10.2010 11:45 (14 aastat tagasi)

Oluline piirang tunnistajaks olemisel - tunnistajaks ei või olla isik, kelle enda või kelle üleneja või alaneja sugulase, venna või õe või nende alaneja sugulase või abikaasa või abikaasa üleneja või alaneja sugulase kasuks testament (või mõni korraldus selles) tehakse. Kes olid tunnistajad?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.