lapsevanema õigus teha tehinguid lapse varaga

pettunud isa 7.08.2010 00:07 (14 aastat tagasi)

andsin kunagi oma surnud ema kuld asjad oma lapse ema kätte, et kui tüdruk suureks kasvab, siis saab oma vanaema ehted. nüüd selgub et neid ei ole enam, ta lihtsalt müüs nad maha.kuid ta ei tea, et mina sellest tean. kuuldes sellest mõtlesin et ehk ikka alles ja küsin nad siis kuni tütre suureks saamiseni tagasi, et siis ikkagi kindel, et laps nad saab. kuna helistada talle ei saa, siis saatsin e-maili. aga vastata ei taheta. kas mul on mingit õigust neid asju, millel minu jaoks emotsionaalne väärtus, tagasi küsida ja saada. seni kui laps suur ja neid kanda tahab.või on lapse emal õigus nendega teha mida tahab, kuna loovutasin need kunagi juba talle. aga ma ju ei andnud neid rahaks tegemiseks vaid lapse jaoks. mida teha?mida ütleb sellise asja kohta seadusandlus?

reet 7.08.2010 08:13 (14 aastat tagasi)

kui andsid siis andsid. kui andsid hoiule oleks pidanud tegema siis ka vastava lepingu. kui sul aga mingit lepingut ega tõendusmaterjali pole siis te kindlaks et üldse midagi andnud oled. Laps tõenäoliselt kannaks hea meelega vanaema ehteid, noote seas on vanad asjad popid. aga osta parem ise lapsele ehteid, kogu ja kingi siis ise kui ta juba piisavalt vana.

pettunud isa 7.08.2010 14:28 (14 aastat tagasi)

jah, kui andsin siis andsin. aga mitte selleks et lapse ema selle rahaks teeks.eeldasin et ta laseb lapsel ise otsustada, kui see suureks kasvab, et kas tahab kanda või mitte. aga 4- aastase eest sellist asja otsustada ikkagi ei tohiks. tegemist siiski emotsionaalse väärtusega asjadega, mis peaks põlvest põlve edasi minema. ütled et kui tõendusmaterjali pole, siis võib ta öelda, et kas üldse midagi andnud olen. sellise suhtumise juures võin ju väita ka et lapse ema need mult kooselu ajal varastas ja müüs ilma loata, tal ju ka tõendusmaterjali pole. peale selle et olen korduvalt palunud need enda kätte anda, kuni lapse suuremaks saamiseni. aga temapoolse müügi saan ikka tõestada.

šaakal 7.08.2010 13:43 (14 aastat tagasi)

idee poolest oleks see tingimusega kinkeleping lapsele, seadus toetab sinu mõtet. pead leidma tunnistaja, kes oli asjade üle andmise hetkel juures, muidu ei ole midagi teha.

pettunud isa 7.08.2010 14:53 (14 aastat tagasi)

ja kui mul on see isik, kes on tunnistaja? kirjalikku lepingut ju ei ole. kus oleks võimalik tutvuda sellega, mida kujutab endast tingimustega kinkeleping?

pettunud isa 7.08.2010 15:00 (14 aastat tagasi)

kinkelepingut on ju ka võimalik tühistada teatud juhtudel, vist peale mingite asjaolude teadasaamist kuni 1 aasta. kas sellise suulise tingimustega kinkelepingu puhul oleks see ka võimalik ja kuidas?

mvh 7.08.2010 15:55 (14 aastat tagasi)

Kas neid ehteid on veel üldse võimalik üles leida kui need ära müüdud on? Ja kui on võimalik, siis ostke ise tagasi, sest kohtu teel asja ajamine ei pruugi odavam olla ja kui kunagi Teie suhtes positiivne otsus ka tuleb, siis ei pruugi eheted enam seal olla, kus praegu (juhul kui Te teate, kus nad praegu on). Kui ehete reaalset tagasi saamise lootust enam ei ole, siis pole mõtet ka kohtuasjal.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.