kas on võimalik kinkida (laenu)kohustust?

ulve 1.12.2010 11:44 (14 aastat tagasi)

kas saab kinkida maja millele on ka väike laen peale võetud? Kas siis saab kingi vastuvõtja ka laenu üle võtta? Kas kinkija alaelised lapsed (nende ema eeskostel) saavad sellise kinkelepingu tühistada. Kingitakse sest ei jõuta oma palgaga enam maja eest hoolitseda ja laenu maksta.

vulve 1.12.2010 15:08 (14 aastat tagasi)

Ilmselt pead sa fraasi alla "väike laen peale võetud" silmas seda, et kinnistu on koormatud hüpoteegiga? Kui jah, siis hüpoteegi olemasolu ei takista üldiselt omanikult mingilgi moel oma vara kästutada, lihtsalt hüpoteek ei kao, vaid jääb edasi kinnistut koormama. St uus omanik peab teada, et nüüd juba tema vara tagab kellegi isiku x kohustusi ning kui see isik x oma kohustusi ei täida, läheb tema kinnistu selle katteks müüki. Kui tahetakse, et enne võõrandamist hüpoteek kaoks, tuleb võtta ühendust laenuandjaga. Laenuandja ütleb, mis summa peab selleks olema makstud. Laenu loovutada, saab ainult laenuandja nõusolekul ning reeglina seda ei tehta. Alaelisele kuuluvat vara ei saa niisama võõrandada. Selleks oli varemalt vaja eestkosteasutuse (kohaliku omavalitsuse) nõusolekut. Uut perekonnaseadust pole ma lugenud, nüüd vist tuli sellist nõusolekut kohtult taodelda. Kinnisvara võõrandamine toimub üksnes notari vahendusel, seega võta suvalise notariga ühendust, ning sulle selgitakse kes, kus, miks ja millal

ulve 1.12.2010 17:37 (14 aastat tagasi)

Vara on kinkija eelmise abielu lahusvara, saadus enne abielu kinkelepinguga, kõik kanded jms ka enne abielu tehtud. Kinkija ei ela juba aastaid oma laste emaga koos. Olekski vaja teada, kas kinkija võib oma varaga teha mida tahab, edasi kinkida või müüa, mis iganes ja kas see eksabikaasa ei saa nõuda selle tehingu tühistamist, kuna lapsed on varast ilma jäetud. See vara ei kuulu lastele vaid kinkijale, aga äkki mingid seadused ei luba talsellega siiski teha seda mida tahab

ulve 1.12.2010 19:41 (14 aastat tagasi)

Või tuleks vara hoopis müüa, mitte kinkida, kas siis ei saaks keegi midagi vaidlustada, isegi alaelised lapsed (ema näol)

reet 2.12.2010 08:45 (14 aastat tagasi)

Mis need lapsed siia puutuvad? Omanik ise teab mida oma varaga teeb, kas kingib või müüb. Kui müüb siis saadud rahast saaks maksta võla ja kui kingib siis annab niisama ära. Mingi exnaine, lapsed, vanemad ega keegi muu ei saa keelata ega midagi vaidlustada.

ulve 2.12.2010 08:49 (14 aastat tagasi)

kas see vara ei ole kaudselt laste pärand (tulevikus) ja nüüd kui see kellegile teisele kinkida või müüa siis jätab ju isa oma lapsed pärandist ilma?

oeh 2.12.2010 09:44 (14 aastat tagasi)

pärida saab alles siis kui inimene on surnud, elus inimene ikka peab arvestama ja elama eelkõige enda vajadusi arvestades. Antud juhul on see selle isa enda vara ja ta võib teha mida soovib, kinkida, müüa, pantida ja pärandada võib ja saab ta ka ju kellele iganes, kirikule, koerte varjupaigale ja saab ka nii lapsed ilma jätta kui tahab. Ja kui ise kirjutad, et pole vahendeid, et seda m aja hooldada ja laenu maksta siis on varsti kohtutäitur kohal arestib maja ja müüb ikkagi võla katteks, kuid võib ka su lastele võlad pärandada.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.