liisingule tagastatud vara turuhind

Heino Kajaste 29.04.2011 10:38 (14 aastat tagasi)

Heino. Tere.Aitasin sõpra hädas,võtsin enda nimele autoliisingu.Sõber maksis kuni jäi tööta ja auto võeti ära.Kuna olin muutnud elukohta ,sain asjast teada aastapäevad hiljem inkasso teate järgi.Auto on müüdud ja minult nõutakse vahet :liisingu jääk miinus auto müügihind.Auto müüdi selle vahe järgi poolmuidu.Keeldun maksmast ja sõber on nõus selle nõude ka enda nimele võtma.Kas see on võimalik ja kas saab vaidlustada nõude summat?Mude ,sõber on endiselt tööta ja maksejõuetu.Tänades teadjaid,Heino.

A 29.04.2011 10:49 (14 aastat tagasi)

Ilmselt see võimalik ei ole. Leping oli Sinu nimel, seega on tasumise kohustus Sul, olenemata sellest, kes kasutas autot. Kui sõber maksejõuetu, siis ei ole pank igal juhul nõus sellega´, et tema kohustuse üle võtaks. Nõude summa vaidlustamiseks oleks ainus võimalus tõendada, et auto müüdi odavama hinnaga, kui oli selle turuväärtus siis, kui liisingufirma auto ära võttis. Suht lootusetu ettevõtmine, kui müük toimus masu ajal.

Mäger 29.04.2011 17:53 (14 aastat tagasi)

tere. mul oli endal sama teema, jäin tööta ja liising võttis mult jõuga auto-ka jäid mul sinna mu omad asjad-naine oli kodus, tulid 2 kiilakat nagu naine ütles- koju ja viisid auto minema.hiljem müüdi maha kulude katteks-turu hind oli tollel momendil 180 000eek kuid auto müüdi maha 90 000eek..panin asja kohtusse- mina siis ja hansa liising..ja mis selgus,,,tuli nii et hansa liisingus töötav ISA müüs auto maha oma POJALE kellel on auto aed--seal se auto läks kohe müüki 160 000eek.-puhas kasum pojale.võlgu olin 120 000eek.-mulle pandi kaela 30 000eek.- panin kohtusse , jäi mulle kaela 15 000eek.. lühidalt--väga raske saab sul olema ja seal Hansa liisingus se isa-poja firma vaid kerkib ja edeneb--ja mitttte muffigi sa teha ei saa.. edu aga siiski !!!

Brian Adams 1.05.2011 20:05 (14 aastat tagasi)

Sellisel kuritegelikul teel kooritaksegi tavalist inimest! Soovitan vaielda - sõiduki hind on selle turuväärtus sõiduki tagastamise hetkel, mitte sõiduki müügihind. Lisaks on see teema veel laiem - sõiduki omanikku peab teavitama müügihinna alandamisest, selline tüüptingimus liisinglepingus on tühine, mis paneb müügihinna riski täielikult liisingvõtjale jne. Liisingfirmade taoline käitumine (nagu kirjutas Mäger) on kahjuks väga-väga tavaline. Ja keegi selles skeemis saab väga lihtsalt rikkaks.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.