sünniakt

anna 10.06.2011 13:45 (13 aastat tagasi)

sünnitunnistusel puudub ema isikood ja ema nimi seisab seal neiupõlvenimega, kuna säärase nimega isikut enam isegi ei ole olemas ,leian et see dokument on poolik. kuidas saab sellisel dokumendil selline asi puududa ja mida ma tegema peaksin v kuhu pöörudma ??

kkk 10.06.2011 14:09 (13 aastat tagasi)

Ilmselt on dokument välja antud suhteliselt ammu, et puudub isikukood. Vene ajal välja antud sünnitunnistustel puudubki isikukood. Isikukoodid anti eesti elanikele kuskile 1990ndate alguses seoses Rahvastikuregistri loomisega. Või kui väga tahad seda isikukoodi sela tunnistusel näha, palun pöördu perekonnaseisuametisse ja sulle väljastatkse sealt korduv sünnitunnistus (maksab vist 3.20eurot). Perekonnanime kohta: järelikult oli sinu sünni ajal emal perekonnanimeks neiupõlvenimi. Seega kui sul on nüüd vaja tõestada tütre ja ema vahelist sugulust, tuleb sul lisaks sünnitunnistusele esitada ka ema perekonnanime muutumist tõendav dokument (abielutunnistus või nimemuutmisakt).

raiN 10.06.2011 20:40 (13 aastat tagasi)

Ära muretse, rahvastikuregistris on andmed (üldjuhul) täielikud. Jääb arusaamatuks, kas soovid rahvastikuregistri andmete parandamist, või lihtsalt uue sünniakti väljaandmist?

manna 11.06.2011 06:15 (13 aastat tagasi)

Inimestel ikka nimed muutuvad:) Ei ole selles midagi imeliku ega teki sellest ka mingeid kohutavalt suuri probleeme:) Ega siis nt abiellumisega seoses nime muutnud isiku varasemalt (nö vana nimega) omandatud haridus selle pärast olematuks muutu, et lõpudiplomil üks nimi, kuid inimesel tänaseks teine või lausa kolmas nimi. Haridus jääb ikka inimesele alles:) Kui nimi muutunud, siis tuleb vajadusel mistahes juhul (on siis selleks põlvnemise, hariduse, tööstaaži, omandisuhte vms tõendamine) lihtsalt nime muutust tõendada, mille aluseks omakorda võib olla abiellumine, abielu lahutamine, nime muutmine. Võib ju juhtuda ka et nt sünnitunnistusel märgitud vanemat enam tõesti pole, kuna ta lihtsalt suri - ka sellest ei muutu sünnitunnistus valeks. Kui sul nt ema suri, siis ega selle pärast pole vaja joosta sünnitunnistust muutma ja ema kannet kustutama. See oleks ju ka absurd - ega siis sellest emaks olemise fakt olematuks muutu. PS sünniakt ja sünnitunnistus on kaks erineva tähendusega dokumenti: sünniakti väljastab tervishoiuasutus, aktis fikseeritakse, et sellisel kuupäeval sünd toimus, sündis poiss või tüdruk, ning kes selle poisi või tüdruku ema on. Sünniakti alusel peab vanem sünni perekonnaseisuasutuses registreerima. Selle käigus avaldab vanem, mis nime ta oma lapsele tahab panna, tehakse selgeks lapse vanemad - emaga on asi lihtne, ta on see, kes märgitud sünniaktis, isana kantakse sünnitunnistusele isik, kes emaga on sünni hetkel seaduslikus abielus või kes selleks ise perekonaseisuasutuses vastava avalduse kirjutab või tehakse ise eesnime kohta kanne ema ütluste järgi (perekonnanimeks jääb ema perekonnanimi) või jäetakse isa kanne hoopiski tühjaks - kogu protsessi tulemusena väljastati varem sünnitunnistus, alates 2010. a juulist tehakse aga vaid vastav kanne rahvastikuregistrisse ning soovi korral väljastakse vanemale sellekohane tõend.

Maria 11.06.2011 21:27 (13 aastat tagasi)

To manna: Kui isa puudub, siis tänapäeval enam ema ütluste järgi isa RR'i ei kanta. Kui on ainult ema siis nii ongi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.