vara võõrandamine

Maja 13.06.2011 20:13 (13 aastat tagasi)

..millised on võimalused varanduse ümber kirjutamiseks??. Millised on soodsamad tehingud ja kasulikumad...

kkk 13.06.2011 20:24 (13 aastat tagasi)

Täpsusta: 1) Kes tahavad varaga tehinguid teha - kas näiteks abikaasad omavahel või vanemad lastele 2) Ümberkirjutamist ei ole olemas. On võimalik teha kinkeleping (tasuta antakse asi ära) või müügileping (raha eest antakse asi ära). Lisaks on veel võimalus teha testament, et peale isiku surma saab kodanik X selle isiku vara endale (kui seni kui isik on elus, senikaua ei saa kodanik X midagi) 3) Kasulikum - kumma poole jaoks? Äraandja või vastusaaja jaoks?

Maja 13.06.2011 21:02 (13 aastat tagasi)

Vanemalt lapsele. ei taha niisama raha maja korrastamisele panna, kuna hiljem kui nt omanik surnud kes teab kes endale saab...omad riskid. Ja kodanik x surmani oodata ei jõua, vaja nüüd ja kohe tegutseda.

kkk 13.06.2011 21:22 (13 aastat tagasi)

Sellisel juhul mõistlik teha kinkeleping, kus laps saab kohe maja omanikuks (eeldan et laps = täisealine laps, alaealisele kinkega on keerulisemad lood). Sellise kinkelepingu puhul on 2 olulist momenti: 1) kinkija võib kinkelepingust taganeda, kui kingisaaja näitab üles jämedat tänamatust kinkija vastu. Sellisel juhul tuleb kinkijal pöörduda kohtusse ja nõuda kingitud maja tagasi. Õigus pöörduda kohtusse on 1 aasta jooksul, arvates sellest ebameeldivast käitumisest teadasaamisest. 2) Kui maja on kinkija ainus elukoht, siis soovitaksin kinkija kasuks seada isikliku kasutusõiguse - s.t. et kinkija võib seal majas edasi elada ja tasub oma kulutuste eest ka ise, ent omanikuks on ikagi siis juba laps. Kinkelepingut vormistavad notarid ja notari tasu suurus oleneb maja väärtusest, kuid kui teil just väga suur villa Kadriorus vms kohas ei ole, siis võid arvestada kuskil 100-300 suuruse notari tasuga. Lisandub riigilõiv, mis on notari tasust unduvalt väiksem ja sõltub samuti maja väärtusest.

Maja 13.06.2011 22:10 (13 aastat tagasi)

Tänan info eest!! Maja omaniku arveid oleme juba pea 1,5 aastat ise maksnud ja arvatavasti maksame ka edaspidi :) Aga kui maja omanikul on ka teine laps, mis siis teha?? Kas proovida enne teise lapsega rääkida loobumisest ja sellele alla kirjutamisest või siiski rääkida enne maja omanikuga maja kinkimisest esimesele lapsele( tegemist ikka täisealiste meestega ). Või peaks koguma ka tsekke majas tehtud tööde kohta?? Oleme üritanud vanematele rääkida maja hindamisest ja ka kindlustamisest, kuid neil see venib kuidagi .Asjad ei liigu või peaks rohkem seda teemat arutama et saaks midagigi tehtud. Maja omanik kutsus ise esimese lapse siia majja elama. Kättpidi ju notari juurde neid ei vea:)

kkk 13.06.2011 23:06 (13 aastat tagasi)

Oma elu ajal võib inimene oma varaga teha, mida ta soovib. Kui vanem soovib oma maja kinkida ainult ühele oma lastest, siis tuleb sellel teisel lapsel sellega leppida. Ma isegi ei tea, kas sellel teisel lapsel (kes ilma jääb), on õigus kohtusse pöörduda ja mida ta seal kohtus siis tõendaks. Ta saaks ainult tõendada, et vanem oli tehingut tehes teovõimetu (samas notar ju suhtleb kinkija ja kingisaajaga ja kui on kahtlusi, siis notar ei tõesta tehingut). Ja kui seesama teine laps ei ole maja parandamiseks ka midagi panustanud, siis põhimõtteliselt ei ole tal midagi nõuda. Isegi tema nõusolekut ei ole vaja tehingu tegemiseks (ei enne ega pärast tehingut). Tegelikult võiksite vanematega rääkida küll kinkelepingu tegemisest. Sest kui esimene laps panustab palju maja parendamisse, ent kinkelepingut ega testamenti ei tehta, siis vanemate surma korral pärivad mõlemad lapsed võrdselt. Sõltumata sellest, et üks on rohkem maja korras hoidnud kui teine. Kui vanemad ikkagi ei taha kinkida ja kardavad, et see rikuks suhteid teise lapsega, siis on võimalik teha testament, et esimene laps pärib vara peale vanemate surma. Samas testamenti saab igal ajal muuta ja tühistada ning testament ei takista vanemate elu ajal seda maja nt ära müümast/kinkimast. Kindlustuse soovitaksin muidugi ära teha, see on ikka väga oluline ja üldjuhul ei ole aastamakse väga suur, turvatunne on tähtsam. Maja hindamist tehase tavaliselt siis, kui hakate remondiks pangalaenu võtma. Kui seda plaani ei ole, siis otsest vajadust hindamisakti tellida ei ole.

Kuur 15.06.2011 13:01 (13 aastat tagasi)

Või peaks koguma ka tsekke majas tehtud tööde kohta?? ... eluke on näidanud et tsekimajandus kulub alati marjaks ära ehk ei või iial teada. Kättpidi ju notari juurde neid ei vea:) ... et vead siis kui oled maja ära remontinud, esivanema kehatemperatuur võrdne toa omaga ning kari seaduslikke mammona nõudjaid uksele prõmmimas???

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.