eeskostja tehingud lapsele kuuluva varaga

Kasutaja26 26.08.2011 09:06 (13 aastat tagasi)

Tere, kas on võimalik kirjutada auto lapse nimele ja mina kui ema olen kasutaja ? ja näiteks kui tuleb tahtmine mõne aasta pärast autot müüa siis kuidas seda teha saab ? Kas tavapäraselt ost-müügi leping ja siis lihtsalt alla minu kui ema nõusolek või on seal veel midagi keerulisemat ? Enda nimele ei taha kirjutada kuna hetkel veel on võlgnevus üleval mida maksan paar head aastat aga pole kindel kui kauaks autot jätkub või sobib eht tuleb tahtmine ära müüa . Siis kas kohtutäitur saab kuidagi lapselt autot ära võta või keelata edasi müüa?

raiN 26.08.2011 12:51 (13 aastat tagasi)

Kui kasutad lapsele kuuluvat asja, siis tuleb rakendada VÕS § 886: Asja kasutamine ja edasiandmine kolmandale isikule (1) Eeldatakse, et hoidja ei või asja kasutada ega anda kasutada ega hoiule kolmandale isikule. [...] (3) Kui hoidja kasutab asja, kuigi kasutamine ei ole lubatud, peab ta hoiuleandjale maksma asja kasutamise eest mõistlikku tasu ning ta vastutab asja hävimise ja kahjustumise eest, kui ta ei tõenda, et hävimine või kahjustumine oleks aset leidnud ka hoiuleandja juures.

Lehm 26.08.2011 13:34 (13 aastat tagasi)

Mis kasu on sellest vastusest küsimuse püstitajale? Teda huvitavad ju ilmselgelt tema õigused ja kohustused kohtutäituri suhtes, mitte tema ja tema lapse vahelised õigussuhted.

Kasutaja26 26.08.2011 16:00 (13 aastat tagasi)

Tänan , Teil on õigus lapsega pole probleemi kindlasti ! Mind just täpselt huvitus see et kas kohtutäitur saab minu lapsele kuuluva vara võtta kui mina olen tehnopassi sisse kantud kui vastutav kasutaja ? Kas kellegil on kogemusi või teadmisi et mind aidata selle vastuse leidmisega ! Tean et see pole õiglane ja peaksin täiel rinnal vastutama oma teo eest (mida ma ka teen aga ei taha jah et autole tuleks võõrandamis keeld peale ) sest üldiselt olen ikka iga paari aasta tagant autosi vahetanud .

A 26.08.2011 16:08 (13 aastat tagasi)

Täitemenetluse seadustik § 187. Võlgniku vara tagasivõitmine täitemenetluses (1) Sissenõudja võib esitada hagi võlgniku ja tehingu teise poole vastu ning nõuda, et kohus tunnistaks käesolevas osas sätestatud alusel ja korras kehtetuks tehingu, mis kahjustab sissenõudjate huvisid (edaspidi tagasivõitmine). Tehinguks loetakse käesoleva osa tähenduses ka eseme käsutamist täitemenetluses. (2) Sissenõudja võib tagasivõitmist nõuda, kui tal on täitedokument ja tema nõue on muutunud sissenõutavaks ning sissenõude pööramisega võlgniku varale ei ole kaasnenud tema nõude täielikku rahuldamist või on alust eeldada, et sissenõude pööramine ei vii nõude rahuldamiseni. § 188. Tehingu tagasivõitmise üldised alused (1) Kohus tunnistab kehtetuks tehingu, mille võlgnik on teinud kolme aasta jooksul enne sissenõudja tehingu kehtetuks tunnistamise hagi esitamist teadlikult sissenõudja huvide kahjustamiseks, kui teine pool teadis või pidi sellest teadma tehingu tegemise ajal. (2) Eeldatakse, et teine pool teadis või pidi teadma, et tehinguga kahjustatakse teise võlausaldaja huvisid, kui teine pool on võlgniku lähikondne või kui tehing tehti kuus kuud enne täitemenetluse alustamist või võlgniku vara arestimist. (3) Võlgniku lähikondsed määratakse pankrotiseaduse § 117 kohaselt. § 195. Vara tagasivõitmise õiguslikud tagajärjed (1) Kui kohus tunnistab tehingu tagasivõitmise korras kehtetuks, on teine pool kohustatud andma sissenõudja kasuks täitemenetlust läbiviiva kohtutäituri käsutusse tehingu alusel saadu koos vilja ja muu kasuga. Kohtutäitur korraldab saadu jaotamise sissenõudjate vahel vastavalt nõuete esitamise järjekorrale. (2) Tagasivõitmise õiguslikele tagajärgedele kohaldatakse pankrotiseaduse § 119 lõigetes 2–4 sätestatut. (3) Tehingu teine pool võib võlgnikult nõuda tehingu järgi üleantu tagastamist, tagastamise võimatuse korral aga üleantu väärtuse hüvitamist tagasivõitmise korras kuue kuu jooksul tehingu teiselt poolelt vara väljamõistmise kohtuotsuse jõustumisest alates, kui aga tehingu teine pool on andnud tagasivõitmisele kuuluva vara sissenõudjale üle kohtuotsuseta, siis vara üleandmise päevast alates.

Kasutaja26 26.08.2011 16:14 (13 aastat tagasi)

Tere, kas ma saan aru siis nii et minu poeg ei tohi endale miskit osta ? Vahet pole kui see on isegi auto või jalgratas?

A 26.08.2011 16:25 (13 aastat tagasi)

Ei, mõtlesin eespool, et Sina ei saa oma vara pojale müüa ega kinkida, kuna muidu eksisteerib oht selle tehingu kehtetuks tunnistamiseks vara tagasivõitmise korras. Kui poeg ostab vara kolmandalt isikult, siis kohtutäitur sellele sissenõuet pöörata ei saa. Iseasi muidugi, et kohtutäituril võib tekkida küsimus rahaliste vahendite päritolust, millega alaealine vara soetab. See aga on hoopis teine küsimus ning kuna võlgnik pole tehinguga otseselt seotud, (v.a see, et on andnud seadusliku esindajana nõusoleku tehingu tegemiseks alaealise poolt), siis sellist tehingut kehtetuks tunnistada ei saa.

Kasutaja26 26.08.2011 17:20 (13 aastat tagasi)

Tere veel nii täpsustan selle auto müüks meie perele täiesti võõras isik ja koheselt poja nimele ! Raha ei võeta meie kontolt selle saame healt sõbralt :) See ka pole minuga seoses see ost kuidagi kui siis ainult et mina oleksin auto tehnilises pakkis vastutav kasutaja sellele autole aga poeg ikka omanik ! Ja kui tekkib huvi müüa siis mina pean andma oma nõusoleku (ostu-müügi leping + kirjutan mina oma nõusoleku juurde ) Nüüd peaks selge olema see asi ! Ja nagu aru saan siis sellisel juhul ikka kohtutäitur ei saa sellele autole panna peale võõrandamis keeldu ehk siis et edasi müüa ! Hetkel on meil üks auto mis seisab ja mädaneb aga müüa ma seda ei saa täitur ei luba ja auto on mitte töö korras ka juba , las siis seista ei mulle ega talle :) mis teha ! Aga jah vaevabi just siis see et pojanimele ja mina vastutav kasutaja kas tohib võtta või mitte ?

A 27.08.2011 08:03 (13 aastat tagasi)

Jah, tohib.

Kasutaja26 27.08.2011 14:29 (13 aastat tagasi)

Aga miks siis täitur ei võta lapse kontolt rahas ära? Ja teise vara võtab ? Enne arestitakse konto ja siis ka vara kohe järgi !

mvh 26.08.2011 22:54 (13 aastat tagasi)

Kui poeg tahab hiljem alaealisena seda autot müüa, siis selleks peab andma nõusoleku kohus.

mvh 26.08.2011 23:15 (13 aastat tagasi)

Eksisin, auto võõrandamiseks ilmselt kohtu nõusolekut vaja ei ole. See on nõutav kinnisvara puhul. Võite lugeda Perekonnaseadust.

Kasutaja26 27.08.2011 14:17 (13 aastat tagasi)

Aga kuidas nii sest siiani kui ta oma asju on müünud ära nt. Jalgratta ja puldi autot pole kohus temalt siiani miskit küsinud :)

Kasutaja26 27.08.2011 16:51 (13 aastat tagasi)

Aga juhin siin Teie kõigi tähele panu et üks räägib aiast ja teine aia august :D See mis tõsiselt huvi tundis ei oska keegi vastata ja need kes vastavad ei mõista vist asjast üldse midagi ! Ehk leidub mõni targem ja ütleb vastuseks ! Kas auto on siis erand ? Miks siis lapse panga arvet ei tühjendada?

aju 28.08.2011 11:31 (13 aastat tagasi)

to kasutaja 26.. see auto mis sul mädaneb, mine võta ark-is arvelt maha ja lammuta laiali, müü metall maha ja saad ehk rohkemgi kui tervena müües. V'id osa v'lga ära tasuda.. Jah su poeg tohib osta endale auto ja saab sind määrata kasutajaks tehn passis ja võid sõita ja kui tahab müüa siis võib müüa ka.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.