tähtajalise üürilepingu lõpetamine üürniku initsiatiivil

Katriin 18.10.2011 09:31 (13 aastat tagasi)

Me lahkusime kuu varem üürikorterist, kui oleksime pidanud, kuna meil ei olnud enam finantse (korteri omanik tõstis ootamatult üürihinda 30% võrra). Õigemini, 1 kuu oli meil niikuinii alati ette makstud, selle elasime me ära ja omanikule jäi veel ka tagatisraha, seega, ta tühjade kätega ei jäänud. Seega, kuna läksime odavamasse üürikorterisse (seal tahetakse ka alati ettemaksu ja kuu üür ette), olime me sunnitud niimoodi lahkuma. Ühesõnaga, ei lahkunud nii nagu oleks viisakas olnud. Aga meil ei jäänud muud üle. Nüüd on ta kaevanud meid inkassosse, et peame talle terve kuu üüri maksma. Aga mille eest ? Ta sai oma tagatise ju. Me ei ole ühtegi kuud üle elanud. Mis on meie võimalused vaidlustuseks ?

:S 18.10.2011 10:41 (13 aastat tagasi)

inkasso võite rahulikult pikalt saata, nendega pole üldse vaja suhelda. Pole tal enam midagi nõuda.

Katriin 18.10.2011 10:54 (13 aastat tagasi)

nojah, meil on ka sõnum omanikult, kus ta nõuab järgmisest kuust 30% suuremat üüri. Loomulikult me ei saanud kohe ei ei ega jaa öelda (ei teinud sellekohats uut lepingutki). Saime shoki sellisest hinnatõusust, hakkasime kohe uut korterit, 1 kuu ettemaksust elasime seal ja otsisime kuni leidsime, kohe lahkusime, kuna oleksime uuest ja soodsamast ilma jäänud. Kahju küll et nii juhtus, aga omanikule jäi siiski tagatis (tema õnneks), teadsime seda.

:S 18.10.2011 11:21 (13 aastat tagasi)

Aga mis teil lepingus kirjas oli? Palju oli etteteatamisaeg üüri tõstmiseks ja lepingu lõpetamiseks? Inkasso võite nii ehk naa pikalt saata, pöördugu kohtusse, kui arvab, et tal midagi saada on.

Katriin 18.10.2011 11:30 (13 aastat tagasi)

3 kuud oli etteteatamine, aga nõudis järgmisest kuust. Niikuinii ei ole meil korjalikku kokkulepet

Katriin 18.10.2011 11:31 (13 aastat tagasi)

kirjalikku kokkulepet* hinnatõusust. Ni igal juhul 3 kuud ette teatada korterist lahkumiseks, see ei ole inimlik. Keegi ei hoia meile teist soodsamat korterit 3 kuud kinni

:S 18.10.2011 12:56 (13 aastat tagasi)

ot, polegi kirjalikku lepingut? Suuline? Ja palju oli kokku lepitud üüri tõstmisest ette teatamine? Kah kolm kuud? Siis võite ju rahulikult öelda, et lepingu rikkumine on mõlemapoolne. Üldiselt, kui kirjalikku lepingut pole, siis vaevalt hakatakse kohtusse pöörduma, sest seal on ainult sõna sõna vastu ja ruumi vaidlemiseks laialt.

Katriin 18.10.2011 13:35 (13 aastat tagasi)

meil ei ole kirjalikku kokkulepet hinnatõusust tahtsin öelda. Ta vaid teavitas möödaminnes, et fakt on, et järgmisest kuust tõstame hindna nii suureks ja kõik. Kirjaliku lepingu järgi kehtib ikka vana hind. Igal juhul selge on see, et kuna meil oli 1 kuu ette makstud iga kuu ja selle lisakuu me ka ära elasime seal, kuid tagatist ei saanud tagasi ja lahkusime, siis tema nüüd nõuab midagi. Endal on tagatis käes. Aru ei saa mida ta nõuab, kui tal on meie raha käes tagatise näol. Mida ta tõestada nüüd üritab ? Mingi arve on esitanud inkasso meile, et viimane kuu on tasumata a´la, sama summa on tal aga tagatist saadud. Sellega katab oma viimase kuu üüri ära täiesti.

nojah 18.10.2011 13:41 (13 aastat tagasi)

mainige üürileandjale,et teatate maksuametisse- kui mingit lepingut polnud ja maksite ehk koguni sularahas siis vaevalt et üürileandja selle pealt tulumaksu on maksnud.

:S 18.10.2011 14:27 (13 aastat tagasi)

no ma arvan ka, et sellepärast ta inkassoga üritabki, et kohtus ta vaevalt midagi saavutaks, haiseb see lugu tõesti. Inkasso saatke lihtsalt puu taha ja omaniku väljapressimisest ärge tehke välja. Kui lepingut pole muudetud ja vana hind alles kehtib, siis magage rahulikult, ei lähe ta kohtusse. Ka hinnatõstmisest tuleb siiski mingi aeg ette teatada ametlikult

Katriin 18.10.2011 15:18 (13 aastat tagasi)

kõige imelikum ongi see, et ta on ju raha tagatisena saanud. Pigem on ta lihtsalt vihane, et me etteteatamata lahkusime ja ta ei leidnud piisavalt kiiresti asendust asemele, aga meie ei jõua ka tema hiiglaslikku üüri tasuda kohe järgmisest kuust. Vajasime ka ise uues kohas kohe 1 kuu ette + tagatist. Tal jäi vist korter mõneks ajaks uue üürijata ja nüüd on tige. Kommunaal tuli ju ka siis peale (+ kortereid hakati kütma kohe kui me lahkusime)

J. 19.10.2011 09:42 (13 aastat tagasi)

Poel mõtet selle pärast põdeda. Ja ka inkaasot pole vaja karta ning isegi kui omanik annab asja inkassosse, siis nendega pole vaja absoluutselt suhelda. Ning nagu varem mainitud, siis omaniku ähvardustele tuleb vastata ka omapoolsete ähvardustega (teatamine maksuametile). Mina isiklikult viiksin selle maksuametile teatmise ka ellu!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.