kaasomandi valitsemine

Maria 23.11.2011 14:52 (13 aastat tagasi)

Kas kellelgi on kogemust [... nimi kustutatud juura.ee portaali poolt ...] teenuste kasutamisega? Nimelt on korteriühistu üleöö muutnud parkimise maja ees "tasuliseks" kasutades selleks [...]. Kas [...] tohib trahvida elanike, kui nad ei ole nõus oma isiklikke andmeid avalikustama - st auto nr, omaniku nimi-tel nr-elukoht?

CD 24.11.2011 00:50 (13 aastat tagasi)

Esiteks KÜ ei saa lihtsalt üleöö muuta parkimist maja ees tasuliseks, Parkimiskoora saab kehtestada ainult kaasomanike otsuse alusel. § 72.lg1 Kaasomanikud valdavad ja kasutavad ühist asja kokkuleppe või kaasomanike enamuse otsue kohaselt, kui enamusele kuulub suurem osa ühises asjas. Kui on otsutatud ,et parkimise kontrollimiseks peavad korteriomanikud esitama KÜ juhatusele oma auto nr siis on nii otsutatud. Samas,miks ei väljasta KÜ näiteks omanikele nummerdatud parkimiskaarte, sel juhul pole auto nr vaja. Kaart käib lihtsalt aknale.No omaniku nime ja aadressi teab üldjuhul KÜ juhatus niigi. Nn trahvida saab siis ,kui KÜ on paigaldanud vastavad nõuetele liiklusmärgid lisatahvlitega ,et parkimine lubatud KÜ liikmetele, kooskõlastanud selle ametlikult. Sel juhul saab MUPO ka trahvi välja kirjutada masinatele ,kes ei oma KÜ luba parkimiseks.

Koll 24.11.2011 10:06 (13 aastat tagasi)

Korteriühistul pole õigust korraldada parkimist oma kinnistul. See õigus on koosolekul, kus osaleb 100% KÜ liikmeid, kes on nn. kasomanikud. Parkimisekorraldamisel peab olema 100% kaasomanike nõusolek. KÜ ei ole karistusorgan, ega saa trahvida, kuid saab sisse nõuda väärteoga seotud kulutused (transport, remont jne.). Isikuandmete avaldamist reguleerib Isiku Andmekaitse seadus. KÜ eitohi avalikult kolmandatele isikutele avaldada kodanike andmeid. Parkimise kohta kohtulahend - Harju Maakohus 2-04-1137

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.