abielu ajal soetatud ühisvara kasutamine ja valitsemine

Anni 23.11.2011 22:34 (13 aastat tagasi)

Ma olen korteri omanik. Registreerisin abikaasa korteri kaks aastat tagasi, abielus 14 aastat. Nüüd on lahutatud, ta ta elab oma vanemate juures,kus oli varem sisse kirjutatud,ise end välja kirjutada ei taha. Kas ma võin ilma tema nõusolekuta välja kirjutada? ta käib minu korteris ilma minu teadmata,toetudes sellele,et ta on sisse kirjutatud. Korter oli esimesest abielust omandatud ja teine abikaasa abielu enne erastamist. Tänan teid tähelepanu eest.

Anni sõber 23.11.2011 23:12 (13 aastat tagasi)

Sissekirjutaus ei anna mitte mingeid õigusi. See on vaid rahvastikuregistri pidamiseks. Kõige lihtsam asi, mida sa teha saad - on vahetada ukselukk ära. Kui ta ust lammutama hakkab, siis kutsu politsei aj nemad juba saavad aru, mida on vaja teha.

reet 23.11.2011 23:20 (13 aastat tagasi)

Kui teine abielu sõlmiti enne erastamist siis on korter teie ühisvara ja poole korterist kuulub mehele. Sa ei või keelata ega takistada tal tema omandit kasutada! Kui tahad, et korter oleks vaid sinu siis tuleb notaris teha vastav tehing ja s akas ostad teise poole korterist mehelt tagasi või ta kingib selle sulle. Kui kokkuleppele ei saa sisi peate pöörduma kohtuse vara jagama.

Anni 23.11.2011 23:32 (13 aastat tagasi)

Aga mingit seadused ei ole , näiteks kortereomandiseadus? äkki saab midagi teha?

reet 24.11.2011 01:06 (13 aastat tagasi)

kulla Anni, pool sellest korterist on ju teise inimese oma ja sa ei saa temal keelata seda kasutamast. Te olite abielus kui toimus erastamine ja selle käigus saigi mees poole korteri omanikuks. Tal on õigus oma osa kasutada.

noh 24.11.2011 08:55 (13 aastat tagasi)

no päris üheselt see nii ei pruugi olla, nagu reet kirjutab. Soovitan mõne asjaliku juristiga nõu pidada.

M. 24.11.2011 08:57 (13 aastat tagasi)

Ma ei saa jälle täpselt aru, kellega te abielus olite erastamise ajal. Aga siiski - kui mees seostab oma õigusi sissekirjutusega (mitte omandiga), siis on ju kõik väga hästi. Ma saan aru, et kinnistusraamatusse ei ole meest omanikuna kantud? Teete omavalitsusele avalduse, et isikul X puudub alus Y korteri kasutamiseks, ta ei ela seal enam ning Teile ei ole teada tema praegune elukoht. Võimalik, et korter kustutatakse tema rahvastikuregistrisse kantud elukohana (enne vist teavitatakse ametlikes teadaannetes, kui KOV-l muud mehe kontaktid puuduvad). Teie saaksite seejärel ilmselt omavalitsusest mingi registri väljavõtte hankida, kust on näha, kes korterisse sisse on kirjutatud. Ja kui sellest piisab, et meest korterist eemal hoida, siis ongi probleem lahendatud.

bac 24.11.2011 10:04 (13 aastat tagasi)

administraator on siin asjasse süvenemata pealkira nii ära muutnud, et sisu on muutunud - mina ei loe siin kuskilt välja, et tegemist oleks ühisvaraga. Muidugi tekst on kirjutatud ka nii, et ei ole sellest võimalik aru saada. Kui korter oli esimesest abielust pärit ja jäi Annile, siis teisets abielust pärit mees ei taha välja minna, siis pole see ühisvara ja kogu lugu.

saan nii aru 24.11.2011 11:28 (13 aastat tagasi)

Korter oli esimesest abielust omandatud j- sellest saan aru, et esimese abielu järel oli korter Anni oma. Edasi: teine abikaasa abielu enne erastamist. _Tumdub et teise agikaasaga abiellus Anni enne erastamist. Kui nii siis ei saa k amingi valemiga keelata mehel sealkorteris toimetamast. Kui kirjutada avaldus ja põhjendada, et inimene enam ei ela seal siis võetakse inimesega esmalt ühendust ja ta peab tõestama, et elab seal, nt on üürileping võion omanik. selisel juhul ei saa kannet elanike registris muuta

küsin ka 24.11.2011 13:25 (13 aastat tagasi)

kui olen kolinud abikaasa juurest ära-lahutamata-ostnud pangalaenuga korteri ja seitse aastat hiljem see abikaasa-kel pole tööd ega elamist- nõuab,et ta tuppa laseks ja toidaks ka veel.....

mhh 24.11.2011 15:00 (13 aastat tagasi)

väga rumal tegu oli osta korter enne, kui abielu lahutamata. Nüüd on tõepoolest tegemist ühisvaraga. Ja kui ikka veel lahutamata, siis tuleb tõesti toita ka veel.....

merike 25.11.2011 21:34 (13 aastat tagasi)

tere olen olnud mehega abielus kolm aastat. ja enne seda elasime koos kaks aastat ning lahku läksime aasta 2010 suvel kuna sain teada et petab mind jälle. ta ütles et kui oleme lahus siis ei võta ta asju ära. kui mul tekkis sõber hakkas mul abikaasa asju ära viima kuna tema ütleb et ma pole talle tänulik. kuigi olen. kas tal on õigus niimodi asju ära viia või tuleb need pooleks teha. sest meil on ka laps kellel oleks neid asju vaja. ning olen mõelnud lahutada ja alimendid peale panna kuna tema tahab asjad ära võtta. kuidas ma peaksin käituma ja mis oleks õige samm. muidu mina ütlesin et ei pane alimente kaela aga tema käitub minuga nii mis moodi siis peaksin mina käituma. ning ka see et kus mina elan kuulub tema sugulastele kuid sugulased lubavad elada siin. kas see mängib mingit rolli alimentide kohapealt.

merike 25.11.2011 21:35 (13 aastat tagasi)

ning kas on õigus ka siis ära viia kui oleme ametlikult abielus.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.