töölepingu ülesütlemine

maire 2.12.2011 13:57 (13 aastat tagasi)

Tere. Minu elukaaslane on töötanud Soomes juba augusti kuust saati. Tööandjaks on Eesti firma. Leping tehti algselt oktoobri lõpuni. Oktoobri lõpus seda pikendati, kuid lepingu lõpetamise kuupäeva sel pole. Nüüd tuleb elukaaslane sealt töölt ära, rääkis ka ülemusega sellest, kuid lepingut ei lõpetatud. Täpsemalt oli tal täna viimane tööpäev ja esmaspäevast enam tagasi ei lähe. Küsimus siis, et kui leping on lõpetamata ja tööline tööle ei ilmu, on sel mingeid tagajärgi, kui kõik oli suusõnaline. Palkadega on koguaeg jamatud. Praegugi on novmebri kuu eest kõik saamata, kuid lubati maksta palka iga kahe nädala tagant. Ülemus räägib, et Soome firma ei maksa õigel ajal rahasid ära. Siis , et pangad hoiavad summasid kinni. Ja nii nad viivitavad.

no 2.12.2011 14:55 (13 aastat tagasi)

kui tööline tööle ei ilmu ja pole ka lahkumisavaldust esitanud, siis on tegemist tööluusiga. Lahkumisavaldus tuleb esitada kirjalikult (paberil, e-mailiga vms., et seda oleks vajadusel võimalik paberile välja trükkida). Suuline lahkumisavaldus ei kõlba. Kui leping on lõpetamata ja mees lihtsalt tööle ei lähe, on firmal võimalik teda lihtsalt vallandada.

CJ 3.12.2011 20:55 (13 aastat tagasi)

Sellisel juhul tuleb saata ülesütlemisavaldus (tähitud kirjaga), mis hakkab kehtima avalduse tegemisest (nt esmaspäevast), vastaspoolele teatavaks tegemise aeg ei ole oluline. Ülesütlemise alusena tuleks tuua välja töölepingu oluline rikkumine tööandja poolt - töötasu maksmata jätmine. Seejärel võib pöörduda töövailduskomisjoni ja nõuda saamata jäänud töötasu + 3 kuu hüvitise ja lisaks viivist töötasu maksmisega viivitamise eest.

Lammas 7.12.2011 20:21 (13 aastat tagasi)

Kas tähtiud kiri ikka tõendab, et Tahteavaldus on kohaletoimetatud? Või tõendab ainult seda, et tähtitud kiri on kohale toimetatud?

mimmu 7.12.2011 14:15 (13 aastat tagasi)

Ka töötaja võib lepingu erakorraliselt üles öelda kui tööandja on oluliselt lepingut rikkunud ja siin on etteteatamise aeg määratletud sõnaga "mõistliku" aja jooksul Samas ei ole keelatud seda ka päevapealt teha. Kui ikkagi pidevalt palgaviivitus, siis see juba annabki aluse. Loomulikult ei ole oluline viivitus see, kui eile oli palgapäev ja maksab 2 nädalat hiljem.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.