tehnovõrgud piirirajatisena

KT. 25.02.2012 19:13 (13 aastat tagasi)

Lugu järgmine - ostsime suvel maale maja. Kuulutuses ja notariaalses lepingus on kirjas, et kaev asub krundi piiril ja majas on lokaalne vesi + lokaane kanalisatsioon. Elekter oli kenasti majas olemas ning majas on ilusti olemas ka elektrinäidik (uus, EE poolt paigaldatud), seega ses suhtes küsimusi ei tekkinud. Ehitisregistris on kirjas, et selles majas on olemas elekter ning lokaalne vesi. Kui vaatan Maa-ameti lehelt kaarti, kus on punasega märgitud krundi piirid, siis tundub mulle, et kaev kasub siiski naabri krundil. Naaber ise ajab segast juttu ning otseseid vastuseid ei anna. Nüüd tekkiski küsimus, et kellelt uurida kaevu kohta? Et kuigi ostsime oma teada maja, millel oli kaev olemas, siis ikkagi tuleb meil siia puurkaev teha lasta? Sama elektriga - selgus, et majal siiski elektriliitumist ei ole ning naabertalu kaudu käib see arveldame - maksame iga kuu naabrile ja naaber maksab EE'le. Olukord on väga nadi, kuna nii veepumba pistik kui see kaabel, kust elektrit saame, asub naabritalus ning teoreetiliselt võivad nad iga kell meid vee ja elektrita jätta. Mida ette võtta ja kust uurimist alustada? Kas tõesti tuleb meil nüüd meeletud summad puurkaevule ja elektriliitumisele kulutada?

Tudeng 27.02.2012 23:39 (13 aastat tagasi)

Kui olete eelnevalt saanud kokkuleppele vastavate tehnorajatiste ühistarbimises ning suudate kokkuleppe saavutada ka käesoleval ajal, on notaris võimalik sõlmida servituudileping puurkaevu ning kanalisatsioonitorustike kasutamise tagamiseks. See on muidugi võimalik vaid kokkuleppel.

Ei ole asjatundja 13.03.2012 17:52 (13 aastat tagasi)

Ma ei ole just asjatundja. Aga kui lepingus on kirjas et ostsite selle koos kaevuga, siis ju pidite selle kaevu ka saama, mille eest maksite. Mitte üks naaber pole vabatahtlikult nõus mingeid servituute tegema. Minul endal oli teistmoodi probleem. Ostsin kinnistu koos kaevuga ja see kaev asuski minu kinnistul, aga hiljem tuli välja, et sellel kaevul on hoopis teine omanik, kes oli selle sinna ehitanud ilma eelmise omaniku loata. Nüüd väidab nö. kaevu omanik, et tema lasi selle sinna sadade tuhandete eest teha ja see on tema oma, kuigi maa kasutamiseks tal seaduslik alus puudub. Samas on ta teinud veel veeettevõtte selle kaevuga seoses. Samas ise vähendasin keskkonnaametis kaitsevööndit justkui see oleks minu kaev. Kellele see kaev siis õigupoolest kuulub? Ausaltöeldes olen nõus võtma ka pädeva advokaadi, et see asi ükskord korda saada.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.