avaliku teenistuse seaduse reform ja võimalik koondamine

ametimees 1.03.2012 15:50 (13 aastat tagasi)

Praegu reguleerib ATS töötamist avalikus teenistuses. Sisuliselt on tegemist töölepinguga riigi ja ametniku vahel. Kui nüüd lepingu üks pool otsustab muuta oluliselt lepingutingimusi (kaotada lisapuhkuse, lisapensioni jne), siis kuidas saab seda ühepoolselt teha? Juhul kui ametnik ei ole nõus uute tingimustega, siis on riigil minu meelest võimalik ta vaid ära koondada. Mis teised arvavad?

mutrike 2.03.2012 14:21 (13 aastat tagasi)

Sama huvitab ennastki. Mis siis hakkab 2013. a jaanuarist toimuma. Kuna hetkel ise ATS all ja uue seaduse järgi kindlasti ele enam. Uut lepingut ei ole kindlasti plaan vastu võtta.

ametimees 2.03.2012 15:07 (13 aastat tagasi)

Minu meelest on igati loogiline, et tekib alus koondamiseks. Ja seda praeguse ATS-i tingimustel. Mina võtan seda asja maamehe loogika kohaselt - läksin avalikku teenistusse ja müüsin oma aega ja oskusi riigile ATS-i tingimustel. Nüüd riik otsustab, et muudab tingimusi minu jaoks oluliselt. Kui ma oleksin osanud seda ette näha, siis poleks kunagi avalikku teenistusse läinudki. Kuna uued tingimused mulle ei sobi, siis ei soovi ma enam töösuhet jätkata. Kuna töösuhte lõpetamise põhjus on riigipoolne lepingu rikkumine, siis tuleb mulle maksta välja ka koondamishüvitis. Vaelgu mõni jurist vastu.

Seibike 7.03.2012 17:28 (13 aastat tagasi)

Eks näib, mis sellest ja kuidas saab. Paljude oma tuutavate hulgas selline asi päris massiline, kes ei kavatse uut lepingut vastu võtta, erti need, kel koondamise korral 10 kuu palk saada. Samas tuleb selle maamehe loogikaga seoses meelde ütlemine et seda ei ole kirjutanud inimene, selle on teinud jurist.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.