lõpparve koostamine töölepingu lõpetamisel

Töötaja 11.04.2012 23:25 (12 aastat tagasi)

Tere! Uurisin tööseadust aga täpset vastust küsimusele ei leidnud. Probleem (väärtused on valitud juhuslikult): Märtsis on 20 tööpäeva. Viimase 6 kuu keskmine palk on 400 eurot. TL lõppeb 10. märts. Enne töölt lahkumist (10. märtsil) jõuab töötaja käia tööl veel 8 päeva. TL järgi oli töötaja tööl osalise tööajaga (50% - poolekohaga). Lõpparves tuleb lisaks puhkusetasule maksta ka töötatud 8 päeva eest tasu. Kuidas peab seda tasu arvutama, kuidas leitakse ühe päeva töötasu? Mina saan aru, et ühe päeva töötasu osalise tööajaga töötades peaks saama nii: 400/10=40 eur/päev. Korrutan selle 8-ga ja saan 320 eur. Tööandja aga arvestab seda nii: 400/20=20 eur/päev. Korrutab selle 8-ga ja saab 160 eur. Kummal on õigus ja kas oskab keegi viidata mõnele konkreetsele tööseaduse paragrahvile, kus on sätestatud lõpparve koostamine osalise tööaja puhul?! Ette tänades.

sirje 12.04.2012 08:49 (12 aastat tagasi)

Siin on kaks eri arvestust: 1. töötasu 8 tööpäeva eest (tegemist oli kuupalgalisega nagu ma aru saan ) - 400 eur : 20 tööpäeva kuus x 8 töötatud päeva = 160 eur 2. lõpparve (kasutamata puhkuse hüvitis) arvestamise aluseks võetakse arvestamise vajadusele eelneva kuue kuu töötasud ja jagatakse sama perioodi kal päevade arvuga. . Loe : Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord Vastu võetud 11.06.2009 nr 91 , RT I 2009, 31, 193, jõustumine 01.07.2009

Töötaja 12.04.2012 10:11 (12 aastat tagasi)

Puhkuse rahade arvestuse osas probleemi ei ole, sõnastasin küsimuse mõnevõrra halvasti. Põhirõhuna mõtlesin tegelikult seda, et kas ühe tööpäeva töötasu arvutamisel peaks arvestama 20 tööpäevaga või 10 tööpäevaga, kui TL on sõlmitud osalise tööajana ja töötaja käib reaalselt tööl poole kohaga. Märtsi kuus, kui töötaja jääks tööle edasi, käiks Ta reaalselt kohal 10 päeva mitte 20. Lõpparves lisandub eraldi veel puhkusetasu sellele 160 eurole või 320 eurole (kumb siis lõppkokkuvõttes õigem tuleb).

Maret 12.04.2012 11:03 (12 aastat tagasi)

töötasu arvutatakse nii: kokkulepitud kuu töötasu / kuu kokkulepitud tööaeg x tegelikult tehtud tööaeg.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.