leppetrahv tööle asumisest keeldumisel või omavolilisel töölt lahkumisel

Sven 6.07.2012 23:04 (12 aastat tagasi)

Tere. lõpetasin töölepingu korraliselt,teatades 5 nädalat ette,dir.oli nõus.Seejärel 2 nädalat puhust, mille lõpus tuli tööpakkumine ja kolisin soome uuele tööle.Tööandja nõuab leppetrahvi .Kas elukoha muudatusega saab erakorralise töölepingu lõpetamist vormistada.Tööandja vormistas muidugi luusi.

Pesapuu 7.07.2012 10:45 (12 aastat tagasi)

Loomulikult saab erakorraliselt töölepingu lõpetada seoses elukoha muutusega, kuid sellest tuleb kindlasti ka tööandjat ette teavitada. Töölepingu seadus: § 91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt (1) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda mõjuval põhjusel, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist. ...ja siin leppetrahvi kohta: Töölepingu seadus § 77. Leppetrahv tööle asumisest keeldumisel või omavolilisel töölt lahkumisel (1) Tööandja ja töötaja võivad kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis kokku leppida leppetrahvi töölepingu töötajapoolsel süülisel rikkumisel tööle asumisest keeldumise või töölt lahkumise korral, kui seda tehakse töösuhte lõpetamise eesmärgil. Kui Te lahkusite ilma etteteatamata, siis on tööandjal õigus nõuda hüvitust, kui Teie puudumine kahjustas tööandja huve.

hmm 7.07.2012 11:25 (12 aastat tagasi)

http://www.maaleht.ee/news/tarbija/seadus/lugeja-kusib-kas-seoses-valismaale-kolimisega-saan-toolt-lahkuda-paevapealt.d?id=64356313 Lugeja küsib: kas seoses välismaale kolimisega saan töölt lahkuda päevapealt?

raiN 7.07.2012 12:46 (12 aastat tagasi)

Sven, kas panid tähele: tööandja saab nõuda leppetrahvi üksnes siis, kui leppetrahv oli töölepingus kokku lepitud.

Sven 7.07.2012 22:49 (12 aastat tagasi)

kas leppetrahvi saab nõuda peale TL erakorralise lõpetamise lepingu allkirjastamist,kus juures lõpparve on juba ammu käes?

Pesapuu 8.07.2012 19:37 (12 aastat tagasi)

Tööandja saab nõuda leppetrahvi, kui see oli teievahelises töölepingus sätestatud ja kui teie käitumine annab alust nõuda leppetrahvi. Lepingu allkirjastamine ja lõpparve ei keela tööandjal leppetrahvi nõuda, kui see on nõutud mõistliku aja jooksul peale rikkumise avastamist. Iseasi on muidugi, kas Te maksate seda vabatahtlikult. Keegi ei sunni Teid maksma, kuid...kui tööandja on ikka väga visa ja tõesti näeb et tema poolel on õigus, siis võib asi ka kohtusse minna.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.