sissenõude pööramine võlgniku palgale

Marleen 1.05.2013 23:44 (12 aastat tagasi)

Mure selline, et uude kohta tööle asudes (ca 4 aastat tagasi) saatis kohtutäitur tööandjale nõude minu palgast võlgnevuse kinni pidamiseks, arestides sealhulgas ära ka pangakonto. Seega teatud perioodil sain töötasuna kätte vaid ettenähtud elatusmiinimumi (mõnikord sularahas allkirja vastu, teinekord jällegi pangakontole). Tööandja väitis, et kinnipeetud summad on kohtutäiturile edasi kantud. Pangakonto on arestitud tänaseni ja kohtutäiturile ei ole tööandja midagi kandnud. Küsides nüüd, miks ei ole, lihtsalt vaikitakse ja jäetakse mulje et on ükskõik, tehku mina mis tahan. Töötan endiselt samas kohas ja siit ka mõned küsimused: Kuna tööandja ei väljasta enam mitte mingisuguseid teemaga seotud pabereid, siis kuidas tõendada, et olen saanud palka üle elatusmiinimumi ja sellest ülejäänu tulnuks kohtutäiturile tasuda? Kas näiteks maksuametile esitatavates tuludeklaratsioonides märgitud brutosummad oleksid abiks? Kelle poole pöörduda, et kohtutäitur oma raha siiski kätte saaks, mis nagunii on juba kinni peetud? Kohtutäituri enda, kohtu, kellegi kolmanda? Kokkuvõtlikult, kuidas nüüd edasi toimida nii, et tööandja siiski panna kohtutäituri poolt esitatud nõudeid täitma? Võlgnevusest ja pangakonto arestist mina ju enne ei pääse, kui kohtutäitur raha kätte ei ole saanud.

Hmm 2.05.2013 17:30 (12 aastat tagasi)

Hüvitav, et täitur pole siiani isegi trahvihoiatust teinud kuna tööandja keeldub alusetult arestimisakti täitmisest või ei täida seda nõuetekohaselt (TMS § 26´1 lg 1).

murto 2.05.2013 17:40 (12 aastat tagasi)

Parem oleks minna ausa tööandja juurde tööle, selle vastu aga esitada hagi kohtusse. Kuid edu tõenäosus on väike, sest tööandja võib kohtus väita, et maksiski ainult miinimumpalka.

merje 2.05.2013 18:02 (12 aastat tagasi)

Kui ei olnud tegemist mustalt töötamisega siis ei saa tööandja suvalisi numbreid palgaks väita, maksude järgi on ju näha palju inimene tegelikult palka teeninud on. Kuna maksuametile laekuvad palgaandmed siis loomulikult on ka need numbrid abiks kui Te ei saa töölepingu järgi miinimumpalka ja tegelikult "ümbrikuga juurde". Küsige nõu oma kohtutäiturilt, kuna on näha et soovite võlasummade ausat arveldamist siis saab täitur vast tööandjalt aru pärida. Tööandja on kohustatud esitama palgaarvestuse igakuiselt paberil kui töötaja seda nõuab. Selline rahade kõrvale kantimine lõhnab krim. paragrahvi järele.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.