Abielulahutus ja laps

Denis 16.09.2004 13:12 (20 aastat tagasi)

Ongi esimene lahutus käes. Abikaasaga vara jagamise kohta kokkuleppele juba jõudsime, see ei olnud õnneks sugugi raske. Lapse "jagamisega" aga tekkisid probleemid. Lugesin kõik abielulahutuse teemaga setud sõnumid foorumis läbi, aga oma küsimusele vastust ei leidnud. Seega palun Teie abi. Probleem on siis järgmine: mõlemad soovime lapse enda juurde jätta. Laps on veel väike (4.a.) ja ei oska oma seisukohta võtta. Kindlasti oleme mõlemad tema jaoks tähtsad. Ainuke kompromissvariant, milleni oleme jõudnud, seisneb selles, et oleme ka peale lahutust mõlemad "vanemad" ja võrdsetes õigustes. Korraldame lapsele elamist mõlemas korteris, kulusid jagame võrdselt ning osaleme lapse elus samuti võrdselt. Küsimus siis selline, kas taoline kokkulepe on Eesti seaduste poolt üldse aktsepteeritav, või...

margus 16.09.2004 13:47 (20 aastat tagasi)

emad võidavad niikuinii

vastus 16.09.2004 14:44 (20 aastat tagasi)

Kui suudate omavahel kokku leppida, siis probleemi ei ole. Vastasel juhul otsuatab kohus ja see võimalus ei pruugi olla kõige parem variant.

Aare 16.09.2004 18:19 (20 aastat tagasi)

Eelneva kinnituseks Perekonnaseadusest §51. Lapse elukoht vanemate lahuselu korral Kui vanemad elavad lahus, lepivad nad kokku, kumma vanema juures laps elab. Kokkuleppe puudumisel lahendab vaidluse vanema nõudel kohus. §52. Suhtlemine lapsega (1) Lapsest lahus elaval vanemal on õigus lapsega suhelda. Vanem, kelle juures laps on, ei või takistada teist vanemat lapsega suhtlemast. (2) Kui vanemad ei ole kokku leppinud, mil viisil lahus elav vanem võtab osa lapse kasvatamisest ja temaga suhtlemisest, lahendab vaidluse eestkosteasutus või vanema nõudel kohus.

Aare 16.09.2004 18:25 (20 aastat tagasi)

Hea Denis, Ülalviidatud Perekonnaseadus ütleb, et kui vanemad elavad lahus, siis nad lepivad kokku, kumma vanema juures laps elab. Kui Teie egoism lubab last viis päeva ühes korteris pidada ja siis viis päeva teises korteris pidada, järgimata lapse loomulikku kujunevat arvamust ja erapooletult tajutavat vajadust, siis hetkel küll mina ei näe seaduses kohta, mis seda keelaks, kuni Te laps sellele vaimselt vastu peab ja asi jälle käest ära ei lähe.

Aare 16.09.2004 18:28 (20 aastat tagasi)

Hea Denis, Üldiselt kipun ma "seaduse mõttest" ikkagi välja lugema, et lapse vaimne ja sotsiaalne turvalisus ühe vanema juures võiks põhikohaga juurduda ja siis juba elu otsib ise lahendused, kuidas teine armastav vanem saaks lapsekasvamise protsessist osa.

Denis 20.09.2004 10:52 (20 aastat tagasi)

Tänan teid asjalikkude vastuste eest. Mis puudutab lapse arvamust ja vajadusi, siis loomulikult neid võetakse arvesse. Ülalmainitud skeemi oleme katsetanud kuu aega. Hetkel veel töötab hästi. Tundub, et vaheldus on lapsele isegi kasuks olnud. Ta on elav ja elurõõmus. Ühtegi kaebust kujunenud situatsioonile temalt veel kuulnud ei ole. Samas Aare ütles välja minu kartused, et kaua see kesta ei või. Varem või hiljem lapsel tekib vajadus põhikodu järgi. Loodan, et selleks ajaks oskab ta oma eelistused meile teatavaks teha, ja otsuse langetamisel meil on võimalus ka tema arvamusega arvestada.

Kats 20.09.2004 14:53 (20 aastat tagasi)

Kui isa nõuaks kohtulikult lapse endale siis mis võimalused tal oleksid?Kui ta käib tööl ja tal on paremad võimalused last kasvatada?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.