käsunduslepingust

huviline 16.09.2004 13:43 (20 aastat tagasi)

miks üks firma sõlmis suvel hooajatööfdel olevate lastega käsunduslepingu? kas oskab keegi ütelda?eelmistel aastatel oli tavaline tööleping.

Aare 16.09.2004 18:32 (20 aastat tagasi)

Äkki on vastus Eesti Vabariigi Töölepingu seaduse mais jõustunud tekstis? §21. Alaealise töötamise piirangud (1) Tööandja ei tohi tööle võtta ega rakendada tööl alla 15-aastast või koolikohustuslikku alaealist, kui seadusega ei ole sätestatud teisiti. (2) 13–14-aastastel alaealistel ja 15–16-aastastel koolikohustuslikel alaealistel on lubatud teha töid, kus täidetavad tööülesanded on lihtsat laadi ega nõua suurt kehalist või vaimset pingutust (edaspidi kerge töö). Kergete tööde loetelu kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega. (3) Tööandja ei tohi alaealist tööle võtta ega rakendada tööl, mis: 1) ületab alaealise kehalisi või vaimseid võimeid; 2) ohustab alaealise kõlblust; 3) sisaldab õnnetusohte, mille puhul võib eeldada, et alaealine ei suuda neid õigel ajal märgata ega vältida kogemuse või väljaõppe puudumise tõttu; 4) takistab alaealise sotsiaalset arengut või hariduse omandamist; 5) ohustab alaealise tervist töö laadi või töökeskkonnas toimivate ohutegurite tõttu. Selliste tööde ja ohutegurite loetelu kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega. (4) Alaealisega töölepingu sõlmimiseks on nõutav alaealise seadusliku esindaja kirjalik nõusolek. (5) 13–14-aastase alaealisega töölepingu sõlmimiseks taotleb tööandja oma asukohajärgse (elukohajärgse) tööinspektori kirjalikku nõusolekut. Taotluses esitab tööandja § 26 1. lõike punktides 1–7 loetletud andmed, samuti andmed alaealise vanuse ja koolikohustuslikkuse kohta. (6) Kui tööinspektor on kindlaks teinud, et töö ei ole alaealisele keelatud ja alaealise töötingimused on kooskõlas käesolevas seaduses või muus õigusaktis nimetatud nõuetega, annab tööinspektor tööandjale käesoleva paragrahvi 5. lõikes nimetatud nõusoleku. [RT I 2004, 37, 256 – jõust. 1. 05. 2004]

Aare 16.09.2004 18:37 (20 aastat tagasi)

Võlaõigusseadus ütleb § 8. Lepingu mõiste (1) Leping on tehing kahe või enama isiku (lepingupooled) vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. (2) Leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. § 619. Käsunduslepingu mõiste Käsunduslepinguga kohustub üks isik (käsundisaaja) vastavalt lepingule osutama teisele isikule (käsundiandja) teenuseid (täitma käsundi), käsundiandja aga maksma talle selle eest tasu, kui selles on kokku lepitud.

Aare 16.09.2004 18:42 (20 aastat tagasi)

Tsiviilseadustiku Üldosa seadus ütleb: §11. Piiratud teovõimega isiku mitmepoolne tehing (1) Piiratud teovõimega isiku poolt seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta tehtud mitmepoolne tehing on tühine, välja arvatud, kui seaduslik esindaja tehingu hiljem heaks kiidab. Kui isik on muutunud pärast tehingu tegemist teovõimeliseks, võib ta tehingu ise heaks kiita. (2) Kui seaduslik esindaja on andnud tehingu tegemiseks nõusoleku või tehingu heaks kiitnud, siis eeldatakse, et nõusolek või heakskiit kehtib ka kõigi tehingu ja selle täitmisega seotud toimingute ja tahteavalduste suhtes.

Aare 16.09.2004 18:49 (20 aastat tagasi)

Hea Huviline täpsemalt vastab kindlasti nimetatud tööandja. Miks ta ei saanud enam töölepingut sõlmima. Sõlmis käsunuduslepingu, vanem kiitis heaks ja oligi korras.

Aare 16.09.2004 18:54 (20 aastat tagasi)

Töölepinguseaduse on veel üks huvitav koht. §7. Juhtumid, millele töölepingu seadus ei laiene 9) volituse alusel tehingute täitmisele, kui niisugust tehingut täitev isik saab tehingult tulu ja tal lasub varaline riisiko tehingu õnnestumise eest; ..... Üsna tihti ei erine käsunudusleping ja volitus, mille täitmisest varalist vastutust võttes tulu saadakse, teineteisest.

huviline 17.09.2004 08:51 (20 aastat tagasi)

lp aare. eks seda on uuritud. aga firma juht oli käinud kuskil koolitusel ja leidnud, et nii on kasulik. ja kuna 16 aastasele on suvel tööd leida üsna keerukas, siis loomulikult olin nõus. ja üks asi veel. leping on sõlmitud minuga kui lapsevanemaga, tulu tuleb mulle, ja laps tulumaksu tagasi ei saa? on nii?

Aare 17.09.2004 14:36 (20 aastat tagasi)

Hea Huviline, Lapse tulumaksu kohta ei oska hetkel midagi öelda. Palun täpsustage ... Leidsin Tulumaksuseaduset ainult sellise asja § 231. Täiendav maksuvaba tulu kolme ja enama lapse korral

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.