seadusjärgse pärimise käik

Küsija 10.05.2014 22:04 (10 aastat tagasi)

Vajadus ja soov võtta laen. Tagatiseks oleks vanemate nõusolukul nende maja. Probleem aga selles, et maja on ema nimel ja vanemad vabaabielus. Küsimus selles, et kui laenu tagasimakse perioodil peaks emaga kui vara omanikuga midagi juhtuma, kas siis tekiks mingeid probleeme? Kas vara läheks pärijate vahel lihtsalt jagamisele või on laenuandjal ka mingi õigus ?

Vastaja 11.05.2014 16:12 (10 aastat tagasi)

õigus millele? Loomulikult on hüpoteegi korral laenuandjal õigus oma rahale. Selle raha tagasisaamine on garanteeritud nimetatud majaga. Kui laenu võtja ei maksa enam laenu, siis realiseeritakse see maja kui tagatis, sõltumata sellest, kellele see antud hetkel kuulub, sest seda maja saab realiseerida/pärandada ainult koos hüpoteegiga.

Küsija 12.05.2014 12:54 (10 aastat tagasi)

Küsimus ikka selles, et laenu tagasimakse toimub korrektselt. Laenu makstakse tagasi vastavalt lepingule aga vara omanik on surnud.

Vastaja 12.05.2014 13:07 (10 aastat tagasi)

No ja siis? Milles see küsimus siis lõppude lõpuks on? Su esmasest postitusest loeb välja vaid küsimuse, kas laenuandja on ka pärija? Ja sellele juba vastati, kuid veelkord - kui isik sureb, siis tema surma hetkest läheb tema vara, sh hüpoteegiga koormatud kinnistu, üle tema pärijatele. Kes on täpselt tema pärijad sõltub asjaoludest. Esmajärjekorras toimub pärimimine pärimislepingu järgi. Kui pärimislepingut pole sõlmitud, tuleb vaadata, kas lahkunu tegi oma elu ajal testamendi. Kui ka testamenti pole, toimub pärimine seaduse järgi. Seaduse kohaselt on I järjekorras inmese pärijateks tema alanejad sugulased (lapsed) ja abikaasa. Kui inimene ei ole abielus ning tal on näiteks üks laps, siis see üks laps päribki kogu vara, selhulgas pärib ta kinnistu, mis on koormatud laenuandja kasuks seatud hüpoteegiga.

sovu 12.05.2014 22:40 (10 aastat tagasi)

Aitäh! Vastus ammendav.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.