Korteri üürimine, sooviks kiiret vastust

Abivajaja 11.08.2014 16:42 (10 aastat tagasi)

Lugu on selline et kuna ma olen uus selles asjas ja sai täitsa esimest korda korter üüritud siis kas ma olen kohustatud maksma 70euri kui maakleritasu ei pea üürnik seadusejärgi maksma. Lugu selline täpsemalt võttes et sai makstud üür 70 eurot ja siis ilmselgelt maakleritasu 70 eurot aga kuna raha rohkem hetkel ei olnud kui ainult 150 euri siis maakler tuli vastu ja ütles et tagatis siis järgmine kuu tuleb maksta. Aga siin ongi see küsimus, kuna ma kuu tagasi ei teadnud et ma maakleritasu maksma ei pea, kas ma siis pean nüüd selle 70 eurot maksma?

Onari Kämmal 11.08.2014 17:32 (10 aastat tagasi)

VÕS sätestab, et maaklertasu maksab korteriomanik, KUI EI OLE KOKKU LEPITUD TEISITI. Kui üürilepingus on kirjas, et maaklertasu maksab üürilevõtja, ja Sa sellele alla kirjutad, siis oletegi kokku leppinud teisiti.

Abivajaja 11.08.2014 17:56 (10 aastat tagasi)

Maakleritasu pole märgitud küll aga on märgitud sedasi et " Üürnik tasub tagatisraha 70 eurot üürileandja esindajale 10. augustiks 2014. üürilepingu lõppedes teeb üürile andja tagatisrahast tasaarvestuse viimase kuu eluruumi kasutuse kommunaalmaksetest ja üürist. " Sellest lõpuosast saan ma aru aga algusest, et kas ma siis ikkagi sellepõhjal pean maksma või ei pea ?

Reelika 12.08.2014 00:47 (10 aastat tagasi)

Maakleritasu peab maksma vastavalt VÕS § 658 lg 1 teenuse tellija ehk käsuandja, seega üürileandja. Kui lepingus maakleritasu maksmist kokku lepitud ei ole, siis seda sa tasuma EI PEA. Tagatisraha ei võrdu maakleritasuga.

asd 12.08.2014 10:41 (10 aastat tagasi)

Kui sa alguses nende tingimustega nõustusid, st ka maakleritasu maksmisega, siis tuleb see ikkagi maksta. Kui mingid lepingu/teenuse tingimused ei sobi, tuleb seda enne lepingu sõlmimist/tarbimist väljendada ja kui kokkulepet ei saa, siis ei pea seda lepingut sõlmima või teenust tarbima ja saab leida omale mingi muu variandi.

Kabivajaja 12.08.2014 19:07 (10 aastat tagasi)

Udupead pakuvad siin seadust aga täiesti eluvõõralt. Abivajajale tuleb ka selgitada seda, et VÕS järgi on ka suuline kokkulepe kehtiv. Ainult sel juhul, kui maakler pole sõnagagi maininud, et on olemas mingi "teenustasu", võid sa saata selle maakleri seenele. Üldiselt on nii, et Eestis maksab maakleritasu üürnik. Pole veel elus kohanud sellist juhtumit, kus müügi v üürihinna sees EI oleks maalkertasu...

Reelika 13.08.2014 20:34 (10 aastat tagasi)

Eestis ei maksa suuline jutt suurt midagi ja seda tavaliselt ei ole võimalik tõestada.Seega jääks lihtsalt olukord ühe sõna teise vastu, mis sisuliselt mingile tulemusele ei too. Võlaõigusseaduse järgi on maaklerleping käsunduslepingu alaliik, millega üks isik kohustub vahendama teisele isikule lepingu sõlmimist kolmanda isikuga või osutama kolmanda isikuga lepingu sõlmimise võimalusele, käsundiandja aga kohustub maksma talle selle eest tasu (ehk maakleritasu).See leping üürijat ei puuduta. Kui soovib, et selle tasuks üürnik, siis peab see olema selgesõnaliselt väljendatuna üürilepingus. Suuline jutt, et ole tore, maksa see nüüd minu eest, ei maksa paraku midagi..

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.