Enampakkumisel müüdud korter, vana omanik!

Tingeltangeltungel 1.09.2014 16:29 (10 aastat tagasi)

Olukord järgmine... * Kohtutäitur müüs avalikul enampakkumisel korteri 30 juunil, kinnistusregistrisse ilmus kanne 8 augustil. *Korter on koormatud üürilepinguga ja sees elavad üürilised. *Mina, kui eelmine omanik arvestasin 30 kuupäevast 3 kuud välja minemiseks/vabastamiseks ja üürilistega lepingu lõpetamiseks. *Üürileping lõpeb 30 septembril. Üürilised on mulle maksnud üüri selle kuupäevani. * Korteris on kogu mööbel ja tehnika ja potid pannid vana omaniku vallasvara. Segane on asja juures, et uus omanik väidab, et tema ostis korteri koos mööbliga?? Mina ühtegi lepingut näinud ei ole... kas kohtutäituril on õigus müüa korterit koos vallasvaraga?? Kohtutäitur pole esitanud ühtki müügi dokumenti. Samas väidab uus omanik, et tema ostis korteri koos üürilepinguga? Mina lõpetasin oma lepingu ikka ära... kuidas saab uus omanik nõuda üüri, kui tal pole lepingutki? uus omanik soovib nüüd üüri sama perioodi eest, mis minul on kaetud tagatisrahaga? Mis on vana omaniku õigused ja kohustused ja mis uue omaniku õigused?

Tingeltangeltungel 1.09.2014 16:41 (10 aastat tagasi)

ps. uus omanik võttis ühendust minu üürilistega ja nõuab neilt üüri. aga üürilised on mulle üüri juba maksnud, paber on selle kohta olemas. ka lepingu ülesütlemise paber on meil koostatud. ja nüüd nõuab uus omanik sama perioodi eest topelt tasu... kellel on õigus+ kui üldse kellegil on, või kas uus omanik üritab segast olukorda ära kasutada ja nõuda üürilisetel alusetult raha? Mina kui vana omanik ei soovi midagi kellegile tagasi maksta, enivei müüdi korter nn. tagantselja ja üürilised lasid lahkesti kohtutäituri ilma omaniku loata sisse.

nii on 1.09.2014 17:21 (10 aastat tagasi)

30 juunil müüs täitur korteri maha ja sul ei olnud enam korterit. korteriga koos sai uus omanik ka üürilised koos senise lepinguga, kes alates juulist kohustatud üüri uuele omanikule tasuma. kas uus omanik lõpetab nendega lepingu või teeb uue lepingu, see on tema otsustada. Sina oled võtnud üüriraha mida sul polnud õigus saada, see kvalifitseerub alusetu rikastumise alla.

Imelik 1.09.2014 18:11 (10 aastat tagasi)

Mõtle nüüd ise ka..miks sa peaksid saama septembrikuu üüritulu kinnisasjalt, mille omanik sa alates augustist enam ei ole? Pigem oled sina olukorda ära kasutanud, kui alusetult üüriraha oled vastu võtnud. Üürilised saavad sinult tagasi nõuda seda raha. Kohtutäitur saab kohtult taotleda määrust sinu kinnisasjale sisenemiseks. Seega pole vahet, kas üürilised lasid ta sisse või mitte, õiguse siseneda oleks ta saanud igal juhul.

mudric 1.09.2014 18:39 (10 aastat tagasi)

nii ongi - üürilised peavad maksma uuele omanikule ja sinult saavad nad nõuda üüriraha tagasi.

Tingeltangeltungel 2.09.2014 08:02 (10 aastat tagasi)

okei, kui tagasi, siis tagasi... ega mina ka ei teadnud, mis vahe on ise üürilepingut lõpetada või kui on olnud enampakkumine. Teiseks, kas üürilised oleksid tohtinud ilma omaniku loata lasta korterisse kolmandaid isikuid ehk kohtutäiturit? Lepingus on suurelt ja punaselt, et ilma omanikuta ei ole neil õigust seda teha! Kas nad rikkusid lepingut, neile oli usaldatud heauskselt ju korter kätte... Kolmandaks, kas enampakkumisel läheb tõesti müügiks ka korteris olnud sisustus ja tehnika ja potid-pannid?

ahvidzungel 2.09.2014 10:30 (10 aastat tagasi)

2. Üürnikud on suisa kohustatud selleks volitusi omavaid isikuid sisse laskma. Muude isikute suhtes on inimesel õigus "oma koju" (ka üürikorter on seda) sisse laskma keda nad ise õigeks peavad. Kui lepingus on midagi teistmoodi, siis on see lepingusäte õigustühine ja ei kuulu täitmisele. See kehtib ka kõikidele teistele lepingu punktidele, mis lähevad vastuollu EV seadustega. 3. Võib müüa küll koos vallasvaraga va need asjad, mida inimesel oma isiklikus eluks vaja läheb - hambapasta jne. Kuna seal sees on ju üürnikud, siis ilmselt pole seal midagi, mis oleks omanikule isiklikult vajalik.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.