Kas Europark võib nõuda ostu-müügi lepingut?

Kusti 11.12.2014 00:34 (10 aastat tagasi)

Parkimistrahvi vaidlustamisel selgus, et autoga on seotud eelmise omaniku parkimistrahvid. Nüüd nõuab Europark ostu-müügilepingut. Selgituseks kirjutavad: "Siis ei pea eraldi inkassofirmaga suhtlema sel teemal hakkama." Kas neil on õigus lepingut nõuda? Inkasso jutt tundub ka kahtlane.

J. 11.12.2014 08:48 (10 aastat tagasi)

Oled tõesti kusti, et üldse mingi europargiga suhtlema hakkasid. Nende kviitungid lähevad otse prügikasti ning teha ei saa nad midagi.

Kalle 11.12.2014 08:49 (10 aastat tagasi)

Õigus? Nad ju küsivad seda sinu huvides, loomulikult näita kui trahvid on enne saadud kui sina omanikuks said. Oma paranoias ei tasu nii ettevaatlikuks ka minna, et inkasso poolt normaalset inimlikku suhtlemist ära põlata.

Kusti 11.12.2014 22:47 (10 aastat tagasi)

Ma ei leia, et mina peaks see olema, kes neile eelmise omaniku nime kandikul kätte toob. Elaks ise ja laseks teisel ka elada. Inkasso jutt on seetõttu kahtlane, et kas tõesti saab inkassosse anda võla, mille tekitaja ei ole teada?

Onari Kämmal 12.12.2014 17:21 (10 aastat tagasi)

Anda saavad ikka, iseasi kas sellel nõudel ka õiguslikku alust on. Antud juhul ei ole, aga see eeldab inkassoga ja tõenäoliselt ka kohtuga suhtlemist, kuna vaevalt nad ilma tõendamata Su juttu, et Sa selle auto ostsid, usuvad, ja ilmselt annavad selle nõude maksekäsuna kohtumenetlusse. Ehk asi taandub sellele, kes see eelmine omanik on - kui mingi suvaline inimene kusagilt portaalist, kelle käest Sa selle ostsid, siis tuleb ilmselt jändamist rohkem kui see maailmaparandamine väärt on.

Kustile 12.12.2014 08:42 (10 aastat tagasi)

Kui sa oled auto alles ostnud, siis võid näidata tehnilist passi, kus on kirjas, mis ajast peale auto on sinu oma.Ja järelikult varem tehtud trahve sinu kaela määrida ei saa.Aga, mis puutub ostu-müügi lepingusse, siis ütled selle peale, et sorry, ära kadus.

Onari Kämmal 12.12.2014 17:18 (10 aastat tagasi)

Tehnilises passis on kirjas selle väljastamise aeg, mitte sõiduki antud omaniku poolt soetamise aeg. Uue passi võib vabalt olla saanud mõne muu registritoiminguga (näiteks kasutaja lisamine või eemaldamine). Lisaks on Liiklusregistri kirjel selles kontekstis informatiivne, mitte asjaõiguslik loomus, loeb ikkagi ostu-müügileping.

nii siis 15.12.2014 12:38 (10 aastat tagasi)

Sain Cityparkilt oma mobiilile SMS-i "Vaatamata meeldetuletusele on Teil senini tasumata parkimsitrahv nr ....... Trahvi tasumata jätmisel 5 kalendripäeva jooksul loovutatakse trahvinõue inkasso ettevõttele......" Esiteks pole ma elus ühtegi trahvi saanud, teiseks polnud mul selleks ajaks juba 7 kuud autot olnud, olin ise ARK-is kohal seda müües ja veendusin, et auto läks üle uuele omanikule., kolmandaks polnud ma varemalt ühtegi meeldetuletust saanud. Citypark telefonidele ei vastanud. Saatsin e-maili, et mis ja kus? Ei ühtegi vastust. Lõpuks sain ühelt telefonilt kellegi kätte. Sain teada, et autole oli parkimistrahv tehtud 5 kuud pärast minu poolt auto müüki, järelikult uue omaniku poolt. Miks siis minu mobiilile ähvardus saadeti? Soovitati see SMS lihtsalt kustutada. Parem asi ikka ise kiirelt enne inkassot korda ajada. Inkassosesse annavad nad kiiresti ning viimastega vägikaika vedamine läheks kulukaks.

R. 15.12.2014 13:18 (10 aastat tagasi)

Inkassosse saavad nad anda siis, kui oled ise neile andnud kõik oma andmed "hõbedasel kandikul".Juhul, kui sa selle parkimismaffiaga ei suhtle, ei saa nad sulle mitte midagi teha!!!

Kusti 16.12.2014 22:55 (10 aastat tagasi)

Teema jätkuks: saatsin tehnilise passi koopia ja tänati kenasti ja loodeti, et ehk sellest piisab. Europargi omad suhtlevad vähemalt. Nüüd siis vist oleneb inkassost, kas nemad ka lepivad sellega. Kuigi ikkagi- kuidas saab inkasso tegeleda võlaga, mille tekitaja ei ole teada?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.