Ebaseaduslik üürileping? - juura.ee

Ebaseaduslik üürileping?

Roosi 5.07.2015 19:24 (9 aastat tagasi)

Rendime teist aastat otse omanikult maja ning meil on paberil selline tavaline rendileping. Juhtus aga nõnda, et meile murti sisse, kutsusime kohe politsei ning samal ajal teatasime ka omanikule, et majja on sisse murtud. Majaomaniku käitumine oli nõnda veider, et nüüd on ports vastutseta küsimusi. Nimelt hakkas omanik telefonis imelikult soperdama, et ütelge politseile, et te tegelikult ei ela siin, vaid olete majahoidjad ja lihtsalt käimas. Kui nüüd järele mõtelda, siis on ta ka varem sellele vihjanud. Küsimus kuulub - mis võib olla selle taga, et omanik ei tohi rentida maja välja? Pangalaen? Kindlustus? Tema käest ei ole mõtet küsida, sest kardan, et ausat vastust sealt ei saa. Kui koorubki välja põhjus, et ta ei tohi rentida maja välja, siis on ju meie rendileping kehtetu? See on pettus ju? Mis on tagajärjed?

CVR 5.07.2015 20:16 (9 aastat tagasi)

leping ei ole kehtetu ainult sel põhjusel, et üks pool soovitab kolmandatele isikutele seda eitada. Leping on kehtiv. Põhjusi võib ju olla palju - ei maksa tulumaksu saadud tulult, maja on soetatud laenuga ja laenu andja lepingus on kirjas, et välja saab üürida ainult nendega kooskõlastatult jne... Võite talle vastu tulla ja eitada või ka lihtsalt lepingut näidata politseile - kuidas teile endale paremini sobib.

Roosi 5.07.2015 20:29 (9 aastat tagasi)

Selgus, et kodu on soetatud omanikul kodulaenuga, makse ta ka ei maksa. Nagu ma aru saan, siis ei tohi ta seda rentida. Kuna ma ei teadnud, et see nii salajane on, siis näitasin lepingut ka politseile. Hetkel on küll tunne, et meid on petetud. Ma ei saa aru miks peaksime eitama, et me siin elame?

Roosile 5.07.2015 23:34 (9 aastat tagasi)

Kodulaenuga ostmine ei takista kindlasti maja üürimist/rentimist. Pigem ei taha omanik MTA-d ennast tüütama maksmata jäänud tulumaksu osas.

melody 5.07.2015 23:46 (9 aastat tagasi)

Ilmselt kardab omanik et maksuamet hakkab üüri pealt tulumaksu välja nõudma. Mis aga puutub laenudesse siis võib küll olla laenulepingus selline punkt sees et omanik on kohustatud informeerima üürileandmisest. Olen näinud mitut hüpoteeklaenu lepingut kus selline nõue sisse kirjutatud. Muutub laenutagatiseks oleva objekti kasutaja. Ma ei tea juhust kus selle eest sanktsioone oleks määratud ja reeglina vist ei tule laenuandja koduukse taha kontrollima kes seal elab senikaua kui laenumaksed õigel ajal laekuvad.

Roosi 6.07.2015 09:00 (9 aastat tagasi)

Lugesin, et kodulaen on mõeldud kodu ostmiseks, kuid meid võttis ta üürile põhimõtteliselt kohe peale selle "kodu" soetamist. See peaks olema siiski mingi teine laen ning teised intressid. Huvitav igatahes.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.