Elatisnõue

Vana 19.01.2016 13:00 (9 aastat tagasi)

Tere! Paluksin natuke juriidilist nõu. Mul on menetluses elatusraha nõue, aastast 2001. Ametlikult maksnud ei ole ma midagi (erinevatel põhjustel). Hetkel on lapsed 24 ja 26 aastat vanad. Eksabikaasaga olen üritanud mingeid kokkuleppeid teha, aga pole õnnestunud. Hetkel sama seis, tahaksin midagi teha, aga temaga kokkulepet saavutada on võimatu. Kui küsin seoses graafikuga, siis tema muidugi esitab utoopilise kuumakse ning sellega jutt lõppebki. Muudkui korrutab, et hakka maksma ja mine tööle jne. Kohtuotsus on tehtud tagaselja, sest ma ei saanud kohtukutset kätte ning kui kuulsin sellest, siis viibisin välismaal. Otsuses ei ole arvestatud minu alaealist last teisest kooselust. Vahepeal 3 aastat olin 100% töövõimetu, ehk siis ainult riikliku pensioni peal, mil mul ei oleks olnudki kuidagi võimalik elatist maksta, sest vaevalt sain endalgi elu sees hoida. Ühesõnaga igasuguseid asjaolusid on olnud. Nüüd kui oleks mingigi võimalus asja heastada, ei jõua me kokkuleppele ja kohtutäitur ei saa midagi teha. Aegumist ei saa ka kohaldada enne, kui noorim saab 28-aastaseks. Samal ajal takistab see nõue minul mõningaid toiminguid tegemast ning varsti võin ka oma juhilubadest ilma jääda. Kas oskate anda nõu, kuidas ja mil viisil tuleks minul edasi käituda? Kohtutäitur, kes asja algatas, on juba surnud ning asendajaga ei ole võimalik kontakti saada, ainult sekretäriga. Sisuliselt polegi minul mingeid võimalusi.

dame 19.01.2016 19:00 (9 aastat tagasi)

Aga sa vastad ise ju oma küsimusele - sul polegi muid võimalusi kui maksma hakata. See, et otsus tehti tagaselja, on küll ainult sinu süü, sest teated saadetakse elanikeregistris olevasse kohta ja kui sa seal ei ela, siis oled lihtsalt valeandmeid registris hoidnud. Kuna sa oma süü tõttu kohal ei olnud, siis ei saanud sa ka esitada oma vastuväiteid elatise summa osas (alaealise lapse jne eest). Sisuliselt maksis sel ajal sinu laste kasvatamise eest laste ema ja kuna kohustus oma lapsi ülal pidada on mõlemal vanemal, siis maksad sina tema vaeva nüüd lihtsalt kinni. Nüüd kus sind pigistama hakatakse, on muidugi nutt kurgus, aga ma arva et kellelgi pole sinust kahju.

Vana 19.01.2016 21:41 (9 aastat tagasi)

Mida ma maksan, kui kokkuleppele graafiku osas ei jõua? Vastaja jätab väga kibestunud inimese mulje!

cato 20.01.2016 09:57 (9 aastat tagasi)

sa vist ei saa aru, mida tähendab sõna KOKKULEPE? See tähendab seda, et MÕLEMAD pooled lepivad kokku kuidas kogu summa tuleb tasuda. Kui sa vingerdad seal ja soovid võlasummat vähendada või maksta seda 10 E kaupa kuus, siis loomulikult teine poole ei ole huvitatud. Paku talle sellist kokkulepet, millega ta on nõus!

Onko 20.01.2016 20:55 (9 aastat tagasi)

aga siis sa lihtsalt maksad seda mis sul võimalus maksta on! kui sul onuus laps, kes alaelaine ja temale on elatis välja mõistetud siis tema saab oma miinimumi esmajärjekorras kätte ja siis arvestatkse sulle mingi miinimum, mis peab igas kuus kätte jääma ja ülejäänu siis läheb su vanade laste emale võla katteks. Kannad täiturile ja täitur kannab edasi. Kui sul on kinnisvara, maad, metsa, korter, maja, auto sis täitur võib need arestida ja panna müüki ja saadud rahast tasub elatise võla

Arne 27.01.2016 01:57 (9 aastat tagasi)

Jumal küll, kui pahatahtlikud inimesed. Elage kõigepealt oma elu inimlikult, siis haukuge teiste kallal. Kellel on vaja teie „sa vist ei saa aru, mida tähendab sõna KOKKULEPE? See tähendab seda, et MÕLEMAD“. Sina tegelikult ei saa millestki aru ja kui nii juhtub, siis mõistlik on hoida mokk maas. Siin ei ole Delfi kommentaarium.

Vana 27.01.2016 10:02 (9 aastat tagasi)

Aitäh Arne, just sedasama minagi mõtlesin. Eksabikaasa muudkui raiub, et 1000€ kuus ja sinna need läbirääkimised jäävadki.

oh teid 27.01.2016 11:09 (9 aastat tagasi)

kui te mõlemad kokkuleppele ei saa siis ongi nii, et täitur tegutseb vastavalt oma eeskirjadele, arestib, mis tal arestida võimalik ja jätab kätte niipalju kui seadus sellisel juhul ette näeb. kui on elatise võlg, ja lapsed, kelle kasuks see elatis oli mõeldud on juba täiselised, aga elatise maksjal on veel alaealine laps ja kui sellele alaealisele lapsele ka elatis määratud siis esmalt arvestatakse alaealise lapse huvidega ja tema saab oma elatise esmajärjekorras kätte. seejärel läheb elatise võla katteks niipalju kui täituril võimalik võtta on, et maksjale tema miinimum kätte jääks. Kusjuures, kui maksja on 80 ja rohkem protsenti töövõimetu ja varatu siis seda töövõimetuspensioni, kui see on ainus sissetulek, ei arestita. Kui aga on mingit vara viiv loomulikult õigus nõuda võla tasumist ja täiturile saab teha avalduse vara arestimiseks

Vana 27.01.2016 11:13 (9 aastat tagasi)

Konto ammu aresti all. sinna ei laeku midagi. kui peaks ametliku palga peale minema, siis elaksin ise põõsa all, sest miinimumi eest ei saa ära elada mitte kuidagi, korteri üür juba üle miinimumi. Oleksin nõus maksma paarsada euri kuus graafiku alusel ja niimoodi saaksin ka ise elada, aga eks ei ole nõus. Seega MITTEMAKSMINE lihtsalt jätkub! Täitur ei saa graafikut koostada, seda peab tegema sissenõudja.

Dyne 27.01.2016 12:11 (9 aastat tagasi)

aga kui sissenõudja nõuab, et juhtimisõigus peatatakse siis seda ka tehakse, samas, kui sul on juhiload, siis on ka auto? sissenõudja saab nõuda auto ja muu vara arestimist ja müüki panekut. Mis teha, aga seaduse mittetundmine ei vabasta kohustustest. Töövõimetna oldud ajal oleks tulnud esitada kohtule hagi elatise vähendamiseks, nüüd, tagantjärele, seda enam teha ei saa. Kui võimalusi ei ole eks siis tulebki kanda täiturile selline summa mis võimalik - vähemalt võlg väheneb.

Vana 16.02.2016 11:59 (9 aastat tagasi)

Kas tagantjärgi saab võlga vähendada, kui esitada kohtule avaldus arvestada ka kolmanda lapse olemasoluga (seda otsuse tegemisel ei arvestatud)? Kui kohtutäituriga ei ole võimalik kontakti saada, kas mul on õigus esitada tema kohta kohtule kaebus?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.