keeruline lahutus

maie 29.11.2004 10:39 (20 aastat tagasi)

Sisu... Lahutuse käigus ühisvaraks hüpoteegiga majaosa.Kuidas käitub kohus või millest lähtutakse ühisvara jagamisel,kui laps jääb vanema juurde,kes elab antud pinnal.Kas üks osapool peab teisele kompenseerima nn.pangale makstava osa(laenujäägi)ja reaalse väärtuse vahe 1/2 summast ja millised on teise osapoole kohustised,kui ühisvara jääb ühisvaraks(s.t.mõlemad osapooled katavad jätkuvalt laenumaksed proportsionaalselt).Kas sellisel juhul jääb ka nn.rahalise toetuse kohustis lisaks(alimendid -juhul,siis kui suur osa sissetulekust vm.kokkulepitud summa).Ette tänulik

pupu 29.11.2004 15:29 (20 aastat tagasi)

Kohus lähtub ühisvara jagamisel poolte tahtest ja kokkuleppest. Kui seda ei saavutata, siis tuleb ühisvara müüa ja raha jagada. Elatise kohustus jääb ikka, seda ei saa mingi teise kohustusega asendada.

maie to pupu 29.11.2004 21:11 (20 aastat tagasi)

saan siis õieti aru,et lähtudes sellest,et laps ei tohi kodu kaotada,maksab siis nn.äraläinud osapool oma osa laenus,lisaks ülalpidamisra sinna juurde???

muski 30.11.2004 12:04 (20 aastat tagasi)

minuarust peab ikka see, kes majja elama jääb kompenseerima äraläinud ja ilma varata jäänud osapoolele tema osa sellest majast. Äraläinud osapool maksab majja jäänud osapoolele lapse kasvatamiseks elatist.

yxinimene 3.12.2004 21:34 (20 aastat tagasi)

Sinu esialgne versioon oli õige - kui tahate ühisvara jagada koheselt, siis läheb see võrdselt jagamisele. Kui suudate kokkuleppele jõuda selles, et ei jaga vara enne, kui olete ühiselt hüpoteegi tasunud, siis arvesta sellega, et sina pead talle tema poole välja maksma hiljem. Temal ei ole kohustust tagada sinule elamispind, küll aga on ja jääb talle kohustus elatise maksmiseks. Varajagamine on lahutusest eraldiseisev protsess, elatise nõue aga käib lahutusega käsikäes.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.