Alkoholismi sundravi

Kati 13.08.2017 23:26 (1 aasta tagasi)

Kas on pereliikmete nõudmisel võimalik kohaldada alkohoolikule sundravi, kui ta ei tööta, eirab psühhiaatri poolt määratud ravi, on korduvalt viibinud psühhiaatria haiglas alkohoolse psühhoosi tõttu, kuid keeldub vabatahtlikust ravist.

AA 14.08.2017 10:09 (1 aasta tagasi)

Ei ole! Kuid kas see isik opn kamingil moel teistele või iseendale ohtlik? Kui jah siis sellisel juhul saaks teda kohtu kaudu paigutada erihooldele ja sundravile. Kas haigekassa on olemas? on ta töötuna kirjas või siis töövõimetuspensionär . Kui haigekasa kindlustus puudub siis tuleb kõik ise maksta.

Kati 14.08.2017 14:22 (1 aasta tagasi)

Ohtlik ta füüsiliselt otseselt pole,kuid selles mõttes on,et võib istuda purjus autorooli ja on seda ka teinudki,on ka karistatud.Haigekassa on olemas ja määrati üheks aastaks töövõimetus.Ravirežiimi rikub ning kui võimalik joob nädal paar korraga .Kohuse ja vastutustundetu täiesti puudub .

niky 14.08.2017 20:33 (1 aasta tagasi)

Alustada tuleks psühhiaatriga kohtumisest. Tahtevastane hospitaliseerimine on seadusega võimaldatud ja ainult siis, kui on OLULINE oht isikule endale või siis kaaskondsetele. Tahtest olenematut ravi võib kohaldada üksnes kohtu määruse alusel. Tahtest olenematut ravi võib kohaldada ka kohtu määruseta, kui see on vältimatu isiku enda või avalikkuse kaitseks ja kohtu määruse saamine ei ole piisavalt kiiresti võimalik.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.