Soovin osta korterit, omanik juba ammu surnud

Annika 1.09.2017 09:47 (7 aastat tagasi)

Tere! Tunnen ühe korteri ostmise vastu huvi. Tegin päringu kinnistusregistrisse ja avastasin, et antud korteri omanikuks on juba ammu surnud isik (minu mäletamist suri ta perioodil 2001-2003). Pärast seda elas seal tema naine (nad olid abielus). See naine suri ca 3 aastat tagasi. Naisel on poeg, kes ei ole ühine tema surnud abikaasaga. Sellel surnud mehel võib olla ka üks sugulane, aga ta ei reageerinud ilmselt teadetele, kui korteri omanik suri aastaid tagasi. Hetkel on korteril tiksunud ca 2000 euro suurune võlg korteriühistu ees. Nüüd oleks mul vaja see korter kiiresti ära osta. Kuna tegu on kinnisvaraga, mis asub põhimõtteliselt kolkas ja korteris oleks vaja teha kap.remont, siis olen nõus tasuma summa, mis katab võlad. Niisiis, on minu küsimus selline: milline oleks kõige kiirem moodus sellise korteri omandamiseks. Kuna ükski pärija pole pärast korteri omaniku surma (ka tema enda abikaasa mitte), tundnud huvi pärandi vormistamise vastu, siis kas vallavalitsusel on, näiteks, võimalik see korter sundvõõrandada ja edasi müüa? Millised võiksid olla lahendused sellises keerulises olukorras?

vastus 1.09.2017 10:04 (7 aastat tagasi)

Tuleb algatada pärimismenetlus. Seda saab lisaks pärijale algatada ka näiteks võlausaldaja (Sinu jutu põhjal on selleks korteriühistu) või mõni muu asjast huvitatud isik (nt kinnistu kaasomanik, naaberkinnistu omanik, selleks et näiteks kinnistute piiride muutmist, servituudi seadmist või kasutuskorra kokkulepet sõlmida). Omaltpoolt võidki ju suure ostuhuvi korral võtta mõne sellise isikuga, nt korteriühistuga ühendust ja paluda neil menetlus algatada (omapoolse motivaatorina võid ju nende eest pärimisasja algatamisega kaasneva notaritasu ca 100 eurot tasuda), et saaksid siis juba hiljem teha pärijale ettepaneku korter ära osta.

Annika 1.09.2017 10:36 (7 aastat tagasi)

Ma täna vastuse eest! Ajasin juba asju ja helistasin valda, kust sain info, et pärimismenetlust püüti kunagi alustada, aga arvatavasti jäi see raha taha pidama. Nagu vallaametniku jutust aru sain, siis pärijateks ongi need kaks sugulast, keda mainisin. Ühega sain kontakti ja see ei jaga asjadest ööd ega mütsi. Väitis, et ütles üks kord juba notarile telefonis, et teda ei koti ja rohkem ta sellega tegeleda ei taha. Teise pärija nime ega telefoninumbrit ta ei mäletanud, vallast ka ei osatud öelda. Ehk siis notar teab. Aga kui juhtub nii, et pärijad ei ilmu notari juurde. Kas siis on võimalik see pärand kuidagi tagaselja ära vormistada, et KÜ saaks kellegi kohtusse anda seoses selle võlaga?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.