Väikeehitis krundipiiril

Mall 23.07.2018 07:44 (2 aastat tagasi)

Tere! Vaatan, et naaber on asunud ehitama puukuuri krundipiirile (hajaasustuses asuvad kinnistud, detailplaneeringu alas ei ole). Loen KOV ehitusmäärusest välja, et lähemale, kui 5m krundipiirist võib ehitada ainult naabrite omavahelisel kokkuleppel. Naaber minu käest mingit nõusolekut pole küsinud. Mida sellises olukorras teha annab - kui naaber ongi eiranud kokkuleppenõuet ja ehitab sellegipoolest, kas menetlust sisse andes määratakse talle lihtsalt trahv nõude eiramise eest või tuleb ehitis sellisest kohast lammutada? Kiusu ei taha ajada, aga naaber tõmbas nii meie ehitisele kriipsu peale (tahtsime oma puukuuri panna 5m peale piirist, aga tuleohutuse tõttu jääb ehitiste vahemaa nüüd liiga väikeseks.

CC 23.07.2018 08:17 (2 aastat tagasi)

Kõigepealt saatke naabrile kiri (just kiri) et ei soovi ehitist ja see rikub ehitusmäärust. Kui see ei aita, siis pöördute KOV poole, palvega lammutada ebaseaduslik ehitis. Kui KOV ei reageeri, tuleb pöörduda kohtusse. Kui kohtus abi ei saa - tuleb ehitisele tuli otsa panna... :)

Onari Kämmal 24.07.2018 10:05 (2 aastat tagasi)

Aga leppige kokku et teete vahele tuletõkkeseina ja panete oma kuurid otsapidi kokku? Võiks ilmselt ka visuaalselt kõige ilusam olla.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.