Kaasomandi müümine teisele kaasomanikule

edz 17.06.2019 11:38 (1 kuu tagasi)

Tere, Olukord selline, on 10 omanikuga kaasomand. Kui üks kaasomanik otustab müüa oma osa ühele kümnest kaasomanikust, kas siis teistel kaasomanikel on siis võimalik tehingusse vahele asstuda ja kas sellele järgneks ülepakkumine vms? Aitäh Eduard

vastus 17.06.2019 12:13 (1 kuu tagasi) vasta...

Tahad ilmselt küsida seda, et kui üks kaasomanik müüb osa teisele kaasomanikule, siis kas nendel kaasomanikel, kellele asja ei müüdud on ostueesõgius? Vastus - ei, ei ole.

Pb 18.06.2019 07:14 (1 kuu tagasi) vasta...

Kaasomanikult kaasomandi mõttelise osa müümisel teisele kaasomanikule ei saa kolmas kaasomanik sekkuda. Kui müük toimuks isikule, kes ei ole kaasomanik, siis saaks. Vt asjaõigusseadus § 73

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  ______     ___      _  __     ___    
 /_   _//   / _ \\   | |/ //   / _ \\  
 `-| |,-   / //\ \\  | ' //   / //\ \\ 
   | ||   |  ___  || | . \\  |  ___  ||
   |_||   |_||  |_|| |_|\_\\ |_||  |_||
   `-`'   `-`   `-`  `-` --` `-`   `-` 
                                       

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.