Korteri laiendamine pööningu arvelt

Triin 11.07.2019 12:27 (1 aasta tagasi)

Tere! Kahel koreril on plaanis oma korterit laiendad pööningu arvelt. Sellega seoses on mul tekkinud mitmeid küsimusi. Majas on kuus korterit, 4 kahetoalist ja 2 neljatoalist. Kas suuremate korterite mõtteline osa pööningust on suurem või kuulub kõigile 1/6 pööningust? Kas korteri väärtus langeb, kui mõttelisest osast pööningust loobuda?

vastus 11.07.2019 12:45 (1 aasta tagasi)

Suurema korteri osa on korteriomandi puhul kaasoamndist loomulikult suurem ja väiksema osa vastavalt väiksem. kas väärtus langeb - võimatu öelda. Iseenesest selle korteri osas ju midagi ei muutu. iseküsimus, kas ka nt see korter kasutas pööningut (selle osa) asjade ladustamiseks vms. Kui jah, ja see korter nüüd sllest võimalusest ilma jääb, siis loomulikult võib see mõjutada väärtust. Kui pööning oli aga niigi koht, kus keegi ei käinud, siis ....

fuhe 11.07.2019 13:48 (1 aasta tagasi)

Tere. kaasomand on samas proportsioonis korteri reaalomandi suhtega. Korteri väärtus ei saa kuidagi langeda, sest korter on reaalomand. Ei pea eeldama ega hinnas kajastama, et majal on pööning. Eraldi müüa seda nagunii ei saa, see kaasneb lihtsalt reaalomandiga. Ümberehitamiseks on vaja kõikide omanike notariaalset kinnitust, lihtsalt niisama ei saa keegi midagi ehitama hakata.

Palua 12.07.2019 10:29 (1 aasta tagasi)

On vaja projekti ja ehitusluba kohalikult omavalitsuselt. Samuti kaasomanike nõusolekut (sisuliselt ju toimub kaasomandi müük), mis peaks olema notariaalses vormis.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.