Julianus inkasso

miss 7.12.2019 11:05 (1 aasta tagasi)

Mul on Julianuses mitu nõuet,mida ma ilmselgelt ei jõua maksta. Kaks nendest on saadetud mulle maksekäsuna - kuid seal on puudjäägid. Minu meelest peab olema maksekäsus välja kirjutatud olema nõue - kui palju on viivised, intressid jne) - ainult on välja kirjutatud põhinõue (ei ole lahti kirjutatud palju on sellest viivised jne) ja lahti kirjutatud menetlus tasu ja riigilõiv. Kas see on seadusevastane? Kuna osad nõuded on mul lihtsalt julianuses - ei ole maksekäsku veel läbinud.. Siis kas on mul üldse võimalik rääkida nendega ja leida mõistlik lahendus - mõlemale poolele. Olen kuulnud seda...et inkasso firmadega annab läbi rääkida ,et nad võtaksid ainult põhinõuet - ära jättes või vähendades intresse? Soovin väga abi..

Reelika 7.12.2019 13:22 (1 aasta tagasi)

Selleks ongi olemas maksekäsu menetluses vastuväide. Oled summaga ja kogu võlgnevusega nõus - vastuväidet ei esita. Summa ja võlgnevusega nõus pole (a la soovid intresse vähendada või midagi muud), siis vastuväide ja hakkad kohtumenetluses hinda alla kauplema.

miss 7.12.2019 16:07 (1 aasta tagasi)

ma olin maksekäsule juba ka vastuväite esitanud - et soovin maksta graafiku alusel. Kuid hoolikamalt vaadates märkasingi seda viga - et põhinõue ei ole lahti kirjutatud. Saatsin inkasso firmale ja maksekäsu osakonnale tähelepaneku ja soovi maksta põhinõuet, riigilõiv ja menetluskulu. minu küsimus on ka veelkord ülejäänud paari inkasso nõude kohta.. - kas nad on valmis vähendama intresse ( ei ole kohtuni jõudnud)?

Reelika 7.12.2019 22:30 (1 aasta tagasi)

Seda kas nemad on nõusmidagi vähendama (ilmselt mõtlesid siiski viiviseid, mitte intresse?) meie siin ei tea. Seda pead nende endi käest küsima.

J. 8.12.2019 09:32 (1 aasta tagasi)

Inkassofirma võib nõuet vähendada vaid juhul, kui ta on nõudeõiguse esialgselt võlausaldajalt omandanud. Kui inkassofirma on ainult võla sissenõudja, siis vähendamise asjus tuleb pöörduda võlausaldaja poole.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.