Vaidlus pärandi üle

Margit 25.04.2005 16:42 (20 aastat tagasi)

probleem:minu vanaemale ja tema õele kuulub maja, mis siis kohtulikult jagati pärijate vahel võrdselt. Maja on ühe pereelamu. Minu vanaema soovib siis nüüd oma osa maha müüa, kuid tema õde ei ole nõus vanaemale kuuluvat osa endale ostma ega ka nõus ostu-müügi tehinguga seda komandale osapoolele müümisega. Mis teha? Üks mõte tekkis, et kui vanaema teeks minu nimele kinkelepingu, siis perekondlikud vihavaenud ei puutu asjasse.Või on kellegi kogemust kuidas sellest supist võitjana välja tulla?

Yuri 25.04.2005 17:36 (20 aastat tagasi)

tere tere margit, õpin praegu kõrgkoolis ja on olemas aine meil :"Õigus alused" Nii, kui ma õieti aru saan, siis te ei saa kuidagi oma osa kätte. Lahendus, laske maja ära hinnata ja nõua oma osa kohtukaudu kätte rahaliselt. Kui tekib küsimusi kuidas ja mis moodi seda asja ajada, ole hea kirjuta mulle, kui ma oma mõistuse tööle panen, siis saab õigus jalule ja kaabakatele jäävad näpud. Kõike head!

malle 26.04.2005 12:01 (20 aastat tagasi)

Notaritel on ka jurist, võiks enne kohtusse pöördumist seal oma võimalusi täpsustada. Maja on juba kohtulikult pärijate vahel jagatud, kas vanaema õe nõusolek on siis nii oluline?

Margit 26.04.2005 16:32 (20 aastat tagasi)

tänud vastuste eest! Jah, maja on kohtulikult pärijate vahel jagatud. Kuid point mis probleeme tekitab on selles, et maja on nn. ühepereelamu. Ma nüüd ei teagi kas müümisel on vaja teise osapoole nõusolekut? Kas peaksin äkki pöörduma mõne juristi poole? Otsejoones kohtusse minna ei taha. Ütleme nii, et see oleks nüüd viimane samm-kui enam miski muu ei aita. Äkki keegi on analoogse situatsiooniga kokku puutunud ja teab millest alustada, ning mis vahend oleks tõhusam?

malle 27.04.2005 10:43 (20 aastat tagasi)

Ma elan Nõmmel kahekorruselises kortermajas, mis algselt ostmise ajal end. omanikult oli vaja notari kinnitusega nõusolekut naabrinaiselt. Summa pandi maakleri nõuandel nii suur, et sellise summaga naaber loobus oma eelisõigusest, kuna teadis maja ja korteri tegelikku seisu,pidas hinda kallis. Praegu on meil korteriomandi alusel kinnisomand, ja seega, kui me peaks oma kodu korterit tahtma müüa, me ei pea naabrilt nõusolekut küsima. Tegu on kahekorruselise 1938.a. ehitatud ühepereelamuga,kus Baltisaklasest pererahva lahkumisel said algselt korterid 3 perekonda.

lagle 30.04.2005 13:52 (20 aastat tagasi)

Tere kas saan õigesti aru, et maja on kaasomandis? ku nii, siis mingeid probleeme vanaemal oma osa mahamüümisega ei ole st saab ise maha müüa, kellegi nõusolekut ta selleks ei vaja. ostja aga peab teadma seda, et peale ostu-müügilepingu sõlmimist tekib teisel kaasomanikul ostueesõigus. st teatud aja vältel saab siis vanaema õde otsustada, kas soovib ise selle osa ära osta või mitte. võiksid täpsemalt selgitada, mida teha soovite.

Margit 5.05.2005 11:39 (20 aastat tagasi)

Maja on jah kaasomandis. 1940-ndatel ehitatud kahekorde ühepereelamu ühe sissekäiguga. Kui nüüd teie kommentaaridest ja kogemustest aru saan, siis müümisega probleemi pole, kuid esmase ostuõiguse peame välja pakkuma vanaema õele kui teisele maja omanikule? Kui ta keeldub, siis leiame kolmanda ostja ja anname tuld. Kas vanaema õe ostu keeldumise kohta peab ka mingi paberi tegema uue omaniku huvides või ei?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.