Kinkelepingu vaidlustamine.

Noorim 5.05.2020 10:24 (3 kuud tagasi)

Ema soovis noorimale lapsele kinkida oma korteri, emal 5 last. 3 loobusid noorema kasuks. 1 ei loobunud. Nõudis oma osa. Aastaid hiljem sai teada noorim, et korter jagati võrdseteks osadeks kuigi 3 olid tema kasuks loobunud. Kas sellist kinkelepingut saab vaidlustada, on mõtet? Sest hetkel see 1 nõuab poolt raha, sest paber nii ütleb. Samas noorim on seal elanud, teinud oma kuludega kapitaalremondi küll aastaid tagasi aga 1 pole sinna midagi panustanud.

f 6.05.2020 09:26 (2 kuud tagasi)

kui lapsed on täisealised ja ei ole muud põhjust osale ema varale (on puudega) pretendeerida, ei ole mingeid loobusmisi tarvis. ema on oma vara käsutaja ning kingib või pärandab, müüb kellele tahab. mingeid "loobumisi" või "nõudeid" ei saa keegi esitada. Ja mis "paber" see ütleb et see üks üks peab saama "poole rahast, poole mille rahast...ema suri ära või ...

Noorem 6.05.2020 10:04 (2 kuud tagasi)

Lihtsalt kôige noorem on panustanud ainukesena sinna ja ema sôna oli, et temale jääb. Noorem tunneb end pettetuna. Ilmselt see ei loe enam midagi? Ema elab aga on vana ja ei taha teda sellega tülitada.

f 6.05.2020 11:07 (2 kuud tagasi)

ikkagi ei ole selge- mis puutub Kinkelepingu tegemisse see...et üks tütardest mingeid nõudeid esitab. Kinkija teeb oma varaga mis tahab, selle nö. vastuoleva tütre arvamus ei loe. Ka ei saa ma aru, mis paber see väidetavalt on - kus "nõusolekut" mitteandev tütar mingit "poolt" tahab saada....? Ja kui ema praegu ei "tülita" no eks siis hiljem ole jah probleemid, pärimine toimub seaduse kohaselt ja eks see "mittenõusolev ja mingeid tasusid" tahtev tütar on osa pärija....

J. 6.05.2020 11:58 (2 kuud tagasi)

Ei saa samuti aru, mille alusel jagati korter võrdseteks osadeks ja mille alusel nõuab üks viiest lapsest pool vara väärtusest?

cezo 6.05.2020 15:52 (2 kuud tagasi)

Teema algataja võiks natuke täpsustada, mis asjaga on üldse tegu? Kas ta räägib pärimisest, testamendist või kinkelepingust? nagu eespool kirjutaja märkis - kinkelepinguga annab üks isik talle kuuluva vara tema eluajal juba üle kellelegi teisele. Ta ei pea selleks mingeidlubasid ega kooskõlastusi küsima. Testamendiga aga saab peale tema surma keegi tema varanduse omanikuks. Mõlemad tegevused toimuvad notari juures.

Ats 8.05.2020 12:14 (2 kuud tagasi)

Kui ema elab, ja see on tema tahe, siis ta saab ju teha testamendiga kogu korteri noorima lapse nimele. Sellisel juhul ei ole teistel lastel sealt midgi saada. Kui Te ei soovi enam ema selle teemaga tülitada, siis on nii, et kui ema sureb jagatakse korter kõikide õiguslike pärandajate vahel vahel vastavalt nende osa suurustele. See, et ainult Teie olete sinna panustanud, ei mängi siin mingit rolli. Saate muidugi näit. kohtus vaidlustada, aga sellel on mõtet ainult juhul, kui Te suudate tõestada, et ainult Teie olete sinna panustanud (see eeldab näit. kõikide arvete olemasolu, mille alusel Te materjale ostsite ja tööde eest tasusitte),

Ats 8.05.2020 12:16 (2 kuud tagasi)

Vabandust, mtte pärandajate vahel vaid pärandi saajate vahel.

Noorim 8.05.2020 13:27 (2 kuud tagasi)

Aitäh. Kas testamenti saab teha kui kinkeleping on juba tehtud 5 a tagasi?

J. 8.05.2020 13:52 (2 kuud tagasi)

Kes on praegu korteri omanik(ud)? Kontrolli seda kinnistusraamatust. Tuleb maksta paar euro, aga see on väike kulu. Mis paber see on, mille alusel üks lastest nõuab poolt korteri väärtusest? Kellelt nõuab? Kui need asjad on selged, alles siis saab rohkem nõu anda. Seda võin aga öelda kohe, et kinkelepingut saab vaidlustada ainult kinkija ja seda vaid kingisaaja äärmise tänamatuse korral.

boca 8.05.2020 13:37 (2 kuud tagasi)

issand jumal! Kui kinkeleping on tehtud, siis on korteril juba uus omanik olemas - ei emal, ega kellelgi teisel pole selle kohta enam midagi kobiseda. Kes on omanik - saab vaadata Kinnistusregistrist. Testamendis seda korterit pärandada saab ainult uus omanik. Kui kinkeleping on tehtud, siis mingit "korter jagati võrdseteks osadeks" teha ei saa!

?? 8.05.2020 13:40 (2 kuud tagasi)

mis seal kinkelepingus siis kirjas on? Kellele see kingitud on? Mis loobumisest jutt käib? Kinkimisel ei ole mingit loobumist, kellele kingitakse, selle oma on ja kogu lugu. Praegu on see jutt nagu pudru ja kapsad, mitte midagi ei saa aru.

f 8.05.2020 13:49 (2 kuud tagasi)

mulle vist tundub et ema kinkis korteri kõigile viiele ja kolm loobusid noorima kasuks kes seal ka elab aga üks tahab miskit saada....olen ma õigel järjel

J. 8.05.2020 13:56 (2 kuud tagasi)

Kinkeleping on mitmepoolne tehing ja notariaalne. Kingisaaja ei pea kinki vastu võtma, kuid ta ei saa ka kellegi teise kasuks loobuda, vaid ta peab samuti oma osa edasi kinkima. Ei ole võimalik, et noorim laps sai alles sellest kõigest aastaid hiljem teada, sest ilma tema teadmata talle keegi midagi kinkida ei saa.

Noorim 8.05.2020 17:41 (2 kuud tagasi)

Ei saanudki hiljem teada, aga ei saanud asjadest väga aru, pôhjuseid oli erinevaid.. küsimus polegi nôudmises vôi kuskile kaebamises, vaid pettuses, manipuleerimises... et mis ja kas on vôimalus seda kuidagi muuta.

f 8.05.2020 18:20 (2 kuud tagasi)

ürita nüüd ikka täpsemalt kirjutada, et milline siis see kinkeleping täpsemalt on - et arvatavasti see midagi nõudev õde manipuleerida asjaga saab.

cezo 10.05.2020 17:03 (2 kuud tagasi)

see teema kuulub ilmselt psühhiaatriafoorumisse, teema algataja ei saa millestki aru, aga kahtlustab pettust ja manipuleerimist. Meile midagi täpsemat ta lisada ei soovi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.