kinnisvarale kasutusõiguse määramine?

mihhail kuuse 11.08.2021 15:34 (3 kuud tagasi)

Elan elukaaslasega praegu korteris millele kasutusõigus mul on. Nüüd soovime mõlemad korteri maha müüa ja osta maja. Siit küsimus,et kas kasutusõigus uuele ostetavale kinnisvarale peab seadma enne ostu-müügi tehingut notari juures või saab seda teha ostu-müügi tehingu ajal notari juures.Ette tänades!

Kirikal 12.08.2021 08:46 (3 kuud tagasi)

Kes ostab maja? Kirjutad, et ostame maja.... No kui ostate kaasomandisse, siis oletegi mõlemad omanikud, näiteks osades 50:50. Siis tasub kindlasti mõlemad omanikeks märkida ka kinnistusraamatus, juhul kui ikka mõlemad ostavad ( näiteks panustavad raha võrdses osas või laen mõlemale).

wabu 12.08.2021 13:04 (3 kuud tagasi)

Kui te pole abielus ja korter on naise ainuomandis, siis maja ostes on see ka tema oma. Kui soovid samamoodi maja kasutada nagu korterit oma elupaigana, siis saab kasutusõiguse seada juba ostu-müügi lepingu ajal. Notar hoolitseb et see oleks ka registris näha.

Mihhail Kuuse 12.08.2021 15:09 (3 kuud tagasi)

Tänan. Sooviksin ühes asjas,veel selgust.Korteri müügi vormistamine toimub Tallinnas ja siis mõne päeva pärast maja ostu vormistamine teise notari juures Paides.Kas on võimalik,et selle kahe notari vahelisel ajal võib teine pool minu kasutusõiguse soovi kuidagi ära unustada.Kui on,siis kuidas oleks võimalik end selle eest kaitsta.Lisan,et tegemist ei ole pahatahtliku inimesega,lihtsalt mina olen liiga ettevaatlik.Elu lihtsalt on vahest kummaline.

wabu 13.08.2021 11:14 (3 kuud tagasi)

Kasutusõiguse seadmine on koormatis, mille seadmist ei saa nõuda omanikult vaid sõlmitakse kahepoolne leping. Juhul kui omanik selle unustab, siis saab seda talle lihtsalt meelde tuletada, aga juhul kui ta "unustab", siis on see ilmselt tema tahe.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.