Pärijate kohustused.

Ülle 6.12.2021 16:30 (1 aasta tagasi)

Tere. Väga suur mure on, palun kas keegi saaks nõu anda. Nimelt, minu abikaasa suri, kuna meil lapsi polnud siis võtsid pärandusest osa ka mehe kaks sugulast. Nii et meid on 3 pärijat. Kuna abikaasal oli võlgasid siis minuteada on kohustatud ka nemad seda tasuma,kuid kohtutäitur saadab kogu arve minule, kuna teised pärijad on teinud avaldajale s.o. siis Pärnu maakohtule avaldused, et nemad ei soovi võlga tasuda. Kas see on õige nii, mina võin ka teha siis avalduse, et ei soovi tasuda?Kuidas nemad võlad vabastatud on?

foxy 6.12.2021 18:41 (1 aasta tagasi)

Tere. Kõigepealt küsin, et kas pärandvarale on tehtud inventuur? Üldiselt pärivad pärijad nii vara kui kohustused. Teemaalgatusest ei selgu, kas teised pärijad on loobunud oma osast või on seal mingid muud asjaolud? Kui abikaasal olid võlad, mis on tekkinud abielu jooksul, siis on tegemist ühisvaraga(võlgadega) ja üleelanud pool peab neid tasuma. Kindel võib olla aga selles, et võlausaldaja oma raha lihtsalt korstnasse kirjutada ei lase (kui pole tegemist just aegumisega), aga seda peaks ka inventuur tuvastama.

Ülle 7.12.2021 14:15 (1 aasta tagasi)

Inventuuri ei ole tehtud.Teised pärijad ei ole loobunud oma osast..st. pärisid osa oma onu pärandist.Võlad tekkisid jah tal abielu jooksul.Kui üleelanud pool pezb tasuma üksi pärandaja võlad siis võivad teised pärijad..ilma et midagi tasuksid pärandaja võlgadest võtta oma osa minu kodust või selle mūüa..nii ebaôiglane tundub

byza 7.12.2021 14:48 (1 aasta tagasi)

Ei tundu ebaõiglane, rumal olukord tundub. Abikaasal poleks mingi probleem olnud teha testament, kus kõik tema vara ja kohustused oleks Teie pärinud. Oleksite saanud rahulikult elada oma kodus ja võlgu maksta. Abielus inimestel, kui neil pole just varalahusus, on võlad ühiskoormatis, sõltumata sellest kes konkreetselt selle võla tekitas. Täpselt sama moodi on ka varaga - mees ostab korteri, oma nimele, oma rahaga, aga tegelikult on see abikaasade ühisvara. Tahaks muidugi teada, mis aluselt teised pärijad kohtult said loa, mitte tasuda võlgasid?

J. 7.12.2021 15:35 (1 aasta tagasi)

Tõenäoliselt vähendati teiste pärijate osa võlgade võrra, muidu ei oleks saanud kohus neid võlgade maksmisest vabastada.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.