Töötaja asendamine lapsehoolduspuhkuse ajal

Merike 27.01.2022 11:54 (5 kuud tagasi)

Tere. Mul on töölepingus järgmine punkt: Tööleping on sõlmitud tähtajaliselt kuni ajutiselt ära oleva töötaja xxx xxxx lapsehoolduspuhkuselt naasmiseni EV Töölepinguseaduse par 9. 2. alusel. Ma tean, et minu asendatav ei naase tööle. Samas on asutuse veel teinegi asendaja, kes on asunud tööle enne mind, kelle asendatav tõenäoliselt asub tööle. Asutuse juht üles, et kuna teine asendaja on enne mind tööle tulnud, siis tema asendatava tööle ilmumisel lõpetatakse minuga tööleping. Kas see on õiguspärane, kui töölepingus on kirjas konkreetsed nimed? Palun viidata ka õigusaktidele, ilmselt pean vaidlustama selle arusaama.

J. 27.01.2022 15:01 (5 kuud tagasi)

Kui teil on sõlmitud tähtajaline tööleping konkreetse töötaja asendamise ajaks, siis teie leping lõpeb just ja ainult selle nimetatud töötaja tööle naasmisega automaatselt. See, kui palju ettevõttes on teisi asendatavaid ametikohti ja asendajaid, teie töölepingu kehtivust ei mõjuta. TLS § 9 lg 2 - Ajutiselt äraoleva töötaja asendamise ajaks võib tähtajalise töölepingu sõlmida asendamise ajaks.

noo 27.01.2022 20:56 (5 kuud tagasi)

Kui teil on leping nimeliselt kellegi asendamiseks, siis lõpeb leping asendatava tööle naasmisel või kui see asendatav annab avalduse töölt lahkumiseks, siis on teie leping samast kuupäevast lõppenud, kuna seda isikut, keda asendada, enam ei tööta selles asutuses. Tööandjal on õigus, et teie leping lõpeb. Kas sellele kohale valitakse teid või kedagi teist, see on tööandja otsustada, midagi vaielda siin pole. Tööandjal ei ole õigus siduda teie töölt lahkumist kellegi teise tööle tulemisega.

J. 28.01.2022 07:09 (5 kuud tagasi)

Tööandjal ei ole õigus, et küsija leping lõpeb seepärast, et teise töötaja asendaja on varem tööle võetud. Tööleping peab lõppema selle töötaja asendajaga, kes tööle tuleb. Küsija tööleping lõpeb alles siis, kui see töötaja, kelle asendajaks tema on võetud, naaseb tööle või esitab lahkumisavalduse. Hetkel on too veel lapsehoolduspuhkusel ja on ainult teada/arvatakse, et ta ei soovi tööle tagasi tulla.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.