Aegunud nõudega seotud maksehäirest vabanemine

Jepo 1.04.2022 01:11 (1 kuu tagasi)

Inkasso on avaldanud maksehäireregistris võlgevuse, alusdokument pärineb aastast 2008. Üleval kahes erinevas maksehäiregistris, ühes ca summa 400 eur ja teises ca 3000 eur. Alusdokumendina esitatud arvel seisab summa ca 1000 krooni. Lisaks esitati alusena 2010 kuupäevaga arve, mis tegelikult ei olegi nagu päris arve vaid mille ainuke toode-teenus on "Eelmise perioodi arve". Eeldan, et nende hinnangul võib maksehäiret avaldada 15 aastat alates sellest kui neile sobib. Kas ja millised võimalused oleks sellisest maksehäirest vabanemiseks? Kas võiksin sel juhul pöörduda ise kohtusse 3 aastase aegumistähtaja kohaldamiseks TSÜS järgi? Kui kohus peaks minu kasuks otsustama, siis kas sel juhul võiks avaldada maksehäiret veel alates kohtuotsusest 5 aastat või tuleks see kohe lõpetada? Kui suure väljaminekuga peaks arvestama? Mõistan, et ühest vastust ei saa keegi anda, palun teie arvamust.

Reelika 2.04.2022 09:08 (1 kuu tagasi) vasta...

Kohtusse ei tuleks pöörduda mitte aegumise kohaldamiseks, vaid nõudmaks maksehäirete eemaldamist ja kahjuhüvitist. Isikuandmete kaitse seaduse alusel on lubatud maksehäireid avaldada ainult juhul kui see ei kahjusta isiku õigusi ülemääraselt (IKS § 10 lg 2 p 3). Sellise aastast 2008 võlgnevuse, kus 1000 kroonist on saanud 3000 eurot (ja arvatavasti aegunud) avaldamine ilmselgelt kahjustab isiku õigusi ülemääraselt. Millal võlgnevus maksehäirena avaldati? peale nõude aegumist? Teiseks peavad andmed olema tõesed ja tegelikkusele vastavad. Kui ühes registris on summaks 400 eurot ja teises 3000 eurot, siis on näha, et andmed väga tõesed ei tundu. Ehk siis siin võib tegemist olla ebaõigete faktiväidete avaldamisega. Kuivõrd inkasso sulle endale on lahti seletanud nõude sisu? Tead selle kujunemist, viivisemäära jne? Või saadeti vaid need arved? Võlgnevuse seisukohast arve tegelikult ei näita midagi, see näitab vaid kui palju oleks tulnud maksta, aga seda kas see maksti või jäeti maksmata, seda see ei tõenda. Eks arvatavasti selle eesmärgiga see 2010 aasta arve koostati märkega "eelmise perioodi arve".

Jepe 2.04.2022 12:19 (1 kuu tagasi) vasta...

Tänan vastuse eest. Saadeti jah vaid arved. Muud infot ei ole esitatud, üldiselt vastatakse päringutele küllaltki lakooniliselt ning üritatakse välja meelitada maksegraafiku sõlmimust või üldiselt nõude tunnustamist. Esitasin sekkumistaotulse AKI-le, juhul selle käigus tuleb välja mingi tõsiselt võetav alusdokument, siis kaalun edasi kohtusse pöördumist.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
           __   __    _____      ___    
  ____     \ \\/ //  |__  //    / _ \\  
 |    \\    \ ` //     / //    / //\ \\ 
 | [] ||     | ||     / //__  |  ___  ||
 |  __//     |_||    /_____|| |_||  |_||
 |_|`-`      `-`'    `-----`  `-`   `-` 
 `-`                                    

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.